Чоловіка, який убив 23 осіб у Walmart в Техасі, засудили до 90 довічних ув’язнень

Джерело: Reuters.

У п’ятницю федеральний суддя засудив прихильника переваги білої раси до 90 поспіль довічних термінів ув’язнення за стрілянину в техаському Walmart у 2019 році, під час якої він убив 23 людини та поранив ще 22 осіб, націлившись на латиноамериканців. .

Окружний суддя США Девід Гвадеррама в Ель-Пасо виніс вирок згідно з угодою про визнання провини від лютого, згідно з якою 24-річний стрілок Патрік Крузіус визнав себе винним і погодився на 90 довічних ув’язнень поспіль без можливості умовно-дострокового звільнення, щоб уникнути федеральної смертної кари. Йому все ще висуваються звинувачення штату Техас, які можуть призвести до смертної кари.

До заяви було включено 45 пунктів звинувачення у злочинах на ґрунті ненависті та 45 пунктів про використання вогнепальної зброї під час насильницького злочину.

Крузіус не виступав у суді. Його адвокат Джо Спенсер зробив для нього заяву, в якій сказав, що стрілець страждав на психічне захворювання, яке змусило його вчинити стрілянину, повідомляє газета Texas Tribune. Прокурори спростували це і сказали, що Крузіус знав, що робив, коли вчиняв різанину.

Маргарет Лічман, перший помічник прокурора Західного округу Техасу, яка вела справу, заявила в письмовій заяві, що вона сподівається, що сім’ї жертв знайдуть «певну остаточність і спокій» у винесенні вироку.

«Прокуратура США в Західному окрузі Техасу продовжуватиме агресивно переслідувати тих, хто вчиняє насильство через упередженість або ненависть, домагаючись справедливості в іменах жертв та їхніх близьких», — сказав Лічман.

Федеральний вирок Крузіусу було винесено після двох днів емоційних свідчень свідків, деяких із 22 поранених, які вижили, а також родичів 23 загиблих, які виступили із заявами про вбивство в присутності стрілка.

«Я хочу, щоб ти помер», — сказала Дженезіс Давіла, якій було 12 років і була присутня, коли її футбольного тренера вбили, а її батька поранили.

У середу вона подивилася прямо на стрільця і ​​сказала йому: «Я тебе так ненавиджу. У пеклі для тебе є особливе місце», — повідомляє телеканал КВІА.

Томас Гоффман, який втратив свого батька, Олександра Хоффмана, назвав стрілка «злим паразитом» у середу та сказав: «Ви ніщо без своєї зброї».

Прокуратура заявила, що стрілець проїхав понад 1000 км протягом ночі з передмістя Далласа до прикордонного міста Ель-Пасо, здійснивши масшутинг 3 серпня 2019 року з румунською похідною АК-47 і патронами з порожнистим наконечником.

Незадовго до нападу стрілок опублікував в Інтернеті маніфест, у якому говорилося: «Ця атака є відповіддю на латиноамериканське вторгнення в Техас. Вони є підбурювачами, а не я. Я просто захищаю свою країну від культурної та етнічної заміни, викликаної вторгненням».

6 грудня в Україні – День Збройних сил України.

Триває шістсот п’ятдесята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Авдіївському напрямку українські військові відбили 23 атаки противника в районах східніше Новобахмутівки, Степового, північно-східніше Бердичі, Авдіївки, Сєверного, Первомайського Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, безуспішно намагався прорвати оборону військ ЗСУ.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з міністеркою закордонних справ Нідерландів Ганке Брейнс Слот, яка перебуває з візитом у нашій країні.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

5 грудня президент України Володимир Зеленський виступить зі зверненням до сенаторів США. Звернення відбудеться напередодні голосування Сенату щодо екстреного пакета зовнішньої допомоги на суму 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів для України.