Чому «безвихідь» України, ймовірно, триватиме ще рік: пояснення Time

Джерело: Time

За даними ЗМІ, український контрнаступ не досяг очікуваного значного прогресу, посиливши тим самим побоювання Заходу, що платники податків США та Європи фінансують “безвихідну ситуацію, яка стає все дорожчою”.

Як пояснили у виданні, контратаки РФ також досягли небагато, але здатність добре закріплених російських сил відбивати українські удари залишає Кремлю контроль над приблизно 18 відсотками території України.

Цього року Росія розширила свої ракетні удари до найвищого рівня та збільшила власне виробництво ракет і боєприпасів. Допомагає значна матеріальна підтримка з боку Північної Кореї та більше безпілотників з Ірану, йдеться в матеріалі.

Окрім того, як зауважили співрозмовники видання, збройний конфлікт Ізраїлю та ХАМАСу “відвертає увагу США та Європи” від війни РФ проти України. Зокрема західну допомогу, яка могла надійти в Україну, зараз зосереджено на підтримці Ізраїлю та гуманітарній допомозі для палестинських мирних жителів, які опинились у небезпеці.

Війна в Газі також допомагає Росії стверджувати, що Америкою “керують лицеміри-неоколоніалісти, які виголошують праведні промови про права людини в Україні, одночасно дають зелене світло нападу Ізраїлю на палестинців, які не можуть втекти, як це зробили українці”.

“Західні лідери попереджають президента України Володимира Зеленського, що час – не на боці його країни. Незважаючи на суперечки у Вашингтоні щодо фінансування України, американська допомога, ймовірно, надходить більше. Президент Байден все ще повинен отримати пристойну частину військової підтримки у 60 мільярдів доларів, яку він запитав у Конгресу. Але невизначеність щодо майбутньої підтримки США набирає сили”, – йдеться в повідомленні.

Також журналісти зазначили, що спроби Заходу змусити Зеленського почати переговори з Путіним нині “ні до чого не приводять”, оскільки президент України “не буде віддавати захоплені українські території, за захист яких полягли десятки тисяч його солдатів”.

Що міг би запропонувати Захід Володимиру Зеленському в обмін на його готовність почати переговори з Путіним?

За словами журналістів, з економічного боку Захід може пообіцяти профінансувати повну реконструкцію країни, в тому числі шляхом арешту заморожених активів Росії, тоді як Європейський Союз може пообіцяти членство.

З точки зору безпеки, НАТО може запропонувати повноправне членство з гарантіями захисту. Однак, як зауважили в Time, члени по обидва боки Атлантики будуть виступати проти переміщення великої кількості військ і зброї в Україну та вступу у війну з Росією, якщо ракетні удари триватимуть по всій країні.

Своєю чергою, США можуть надіслати Україні більш передові системи озброєнь у 2024 році, а лідери НАТО можуть використати 75-й ювілейний саміт наступного липня, щоб взяти певні зобов’язання щодо майбутнього членства України.

“Але що станеться, якщо Дональд Трамп переможе на президентських виборах? Що це для майбутнього НАТО? Ніхто не може відповісти на ці питання з упевненістю. Знаючи все це, Путін не зацікавлений пропонувати будь-яку поступку, яку, на думку Зеленського, він міг би собі дозволити прийняти”, – йдеться в матеріалі.

При цьому у виданні наголосили, що російському президенту легше мобілізувати більше солдатів у кількості, з якою Україна не може зрівнятися.

Також Путін може почекати і подивитися, що станеться з підтримкою Заходу протягом наступного року, і що вирішать американські виборці наступного листопада.

“Усвідомлюючи все це, Зеленський не має стимулу пропонувати щось, що, як він знає, Путін розцінить лише як ознаку слабкості. З усіх цих причин безвихідна ситуація в Україні, ймовірно, затягнеться ще принаймні на рік”, – резюмували співрозмовники Time.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.