Чому Покровськ – важлива ціль для агресора?

Джерело: Reuters

Контроль над містом, яке називають “воротами до Донецька”, може дати Москві перевагу в логістиці та сприяти подальшому просуванню на східному фронті.

Російські війська перебувають за 3 км на південь від стратегічного міста Покровськ на сході України, про що свідчать карти з відкритих джерел.

Покровськ розташований на ключовій дорозі, що з’єднує східні форпости України, зокрема Часів Яр і Костянтинівку.

Москва заявила про анексію східної Донецької області України та розглядає контроль над Покровськом як ключовий крок до окупації цілого регіону. Київ та Захід категорично відкидають ці територіальні претензії, називаючи їх незаконними, і звинувачують Москву в розв’язанні війни з метою колоніального захоплення.

Захоплення Покровська, який російські ЗМІ називають “воротами до Донецька”, дозволить Москві суттєво порушити українські лінії постачання на східному фронті та активізувати наступ на Часів Яр, розташований на стратегічній височині. Це відкриває перспективи для контролю над значною частиною області.

Варто зазначити, що українські війська зміцнюють оборону, посилюючи позиції та направляючи нові резерви, техніку й боєприпаси. Росія активно наступає на південь від Покровська, зазнаючи втрат, але точні цифри з обох боків не розголошуються.

  • “Метінвест” зупиняє роботу вугільної шахти у Піщаному через наближення лінії фронту.
  • Олександр Сирський відвідав бійців 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.

9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.

Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.