Чому російська влада блокує доступ до месенджера Signal — британська розвідка
Джерело: міністерство оборони Великої Британії у X (Твіттері).
Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.
Деякі коментатори припускають, що заборона пов’язана з поширенням інформації про вторгнення України в Курську область, але британська розвідка вважає це малоймовірним. Signal широко використовується незалежними російськими журналістами та опозиційними активістами для обходу системи електронного моніторингу ФСБ, відомої як СОРМ.
У цьому контексті британська розвідка вважає, що блокування Signal, ймовірно, спрямоване на розширення можливостей російської влади з моніторингу та обмеження комунікацій тих громадян, які критично ставляться до уряду. Ці заходи відбуваються на тлі заборони незалежних медіа та блокування YouTube і WhatsApp у Росії, що свідчить про посилення державного контролю за доступом до інформації в країні.
Довідка. Signal є месенджером з повним шифруванням, яке забезпечує конфіденційність повідомлень між відправником і одержувачем, а його код доступний для публічного використання.
- 9 серпня Роскомнагляд заблокував популярний серед військових месенджер Signal за порушення російського законодавства.
До Києва з візитами прибули прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал і кандидат на посаду канцлера Німеччини від “Християнсько-демократичного союзу” Фрідріх Мерц.
У ніч з 5 на 6 грудня морські дрони “Sea Baby” Служби безпеки України провели спецоперацію в Керченській бухті, під час якої атакували російські вертольоти, літаки та патрульні катери “Раптор”.
Триває 1020-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 754 тисячі осіб.
“Має бути негайне припинення вогню, і повинні розпочатися переговори. …Якщо це продовжиться, це може перетворитися на щось набагато більше, і набагато гірше. Я добре знаю Володимира [Путіна – ред]. Це його час діяти. Китай може допомогти. Світ чекає!” – такими словами обраний президент США Дональд Трамп підсумував свій допис про падіння режиму Башара Асада в Сирії. Трамп вкотре згадав про “угоду” між Росією та Україною, наголосивши на величезних втратах обох країн у війні. Цієї ж угоди чекають і багато українців, сподіваючись на відновлення “довоєнного” життя. Проте іронія в тому, що падіння режиму Асада в Сирії віддалило угоду між Росією та Україною, а не наблизило її.
Президент США Джо Байден заявив, що росіяни не змогли захистити режим Башара Асада у Сирії через великі втрати, які їм завдають українські військові.