Чому російська влада блокує доступ до месенджера Signal — британська розвідка

Джерело: міністерство оборони Великої Британії у X (Твіттері).

Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.

Деякі коментатори припускають, що заборона пов’язана з поширенням інформації про вторгнення України в Курську область, але британська розвідка вважає це малоймовірним. Signal широко використовується незалежними російськими журналістами та опозиційними активістами для обходу системи електронного моніторингу ФСБ, відомої як СОРМ.

У цьому контексті британська розвідка вважає, що блокування Signal, ймовірно, спрямоване на розширення можливостей російської влади з моніторингу та обмеження комунікацій тих громадян, які критично ставляться до уряду. Ці заходи відбуваються на тлі заборони незалежних медіа та блокування YouTube і WhatsApp у Росії, що свідчить про посилення державного контролю за доступом до інформації в країні.

Довідка. Signal є месенджером з повним шифруванням, яке забезпечує конфіденційність повідомлень між відправником і одержувачем, а його код доступний для публічного використання.

Після більш ніж року пошуків, родина повернула тіло загиблого Івана Макарова, який потрапив у російський полон. Офіційною причиною смерті визнали серцеву недостатність та кахексію, проте на тілі знайшли численні порізи та гематоми.

У північному Онтаріо, Канада, чоловік зазнав серйозних поранень, захищаючи дружину від білого ведмедя, який напав на подружжя поблизу їхнього дому.

В Європі вперше зафіксували появу шершнів-убивць, відомих також як гігантські південні шершні або Vespa soror. Ці комахи, що походять з Азії, почали масово з’являлися в інших частинах світу.

У своєму зверненні 6 грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що дії Росії красномовно демонструють її небажання реального миру.

Власники та працівники салонів краси розповіли про те, як продовжували працювати в умовах війни.