Чому російська влада блокує доступ до месенджера Signal — британська розвідка
Джерело: міністерство оборони Великої Британії у X (Твіттері).
Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.
Деякі коментатори припускають, що заборона пов’язана з поширенням інформації про вторгнення України в Курську область, але британська розвідка вважає це малоймовірним. Signal широко використовується незалежними російськими журналістами та опозиційними активістами для обходу системи електронного моніторингу ФСБ, відомої як СОРМ.
У цьому контексті британська розвідка вважає, що блокування Signal, ймовірно, спрямоване на розширення можливостей російської влади з моніторингу та обмеження комунікацій тих громадян, які критично ставляться до уряду. Ці заходи відбуваються на тлі заборони незалежних медіа та блокування YouTube і WhatsApp у Росії, що свідчить про посилення державного контролю за доступом до інформації в країні.
Довідка. Signal є месенджером з повним шифруванням, яке забезпечує конфіденційність повідомлень між відправником і одержувачем, а його код доступний для публічного використання.
- 9 серпня Роскомнагляд заблокував популярний серед військових месенджер Signal за порушення російського законодавства.
Троє осіб загинули, а ще щонайменше 32 були госпіталізовані після вживання страви з морської черепахи в місті Дату Бла Сінсуат (Філіппіни).
Музикант Олег Турко, відомий під сценічним ім’ям Лесик, опинився у критичному стані після інциденту на сцені у Львові. Його серце зупинялося двічі: спершу під час концерту, а потім повторно вже у лікарні.
У суботу, 7 грудня, президент Франції Емманюель Макрон прийме президента України Володимира Зеленського в Єлисейському палаці .
Дорогою до підконтрольної Україні території росіяни зупинили цивільних, які намагалися покинути місто. Вони вимагали водія зізнатися у причетності до передачі даних ЗСУ про розташування та кількість складу російської армії, погрожуючи автоматами. Не отримавши зізнання, командир віддав наказ прострелити водію ногу.
Після більш ніж року пошуків, родина повернула тіло загиблого Івана Макарова, який потрапив у російський полон. Офіційною причиною смерті визнали серцеву недостатність та кахексію, проте на тілі знайшли численні порізи та гематоми.