Чому російська влада блокує доступ до месенджера Signal — британська розвідка
Джерело: міністерство оборони Великої Британії у X (Твіттері).
Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.
Деякі коментатори припускають, що заборона пов’язана з поширенням інформації про вторгнення України в Курську область, але британська розвідка вважає це малоймовірним. Signal широко використовується незалежними російськими журналістами та опозиційними активістами для обходу системи електронного моніторингу ФСБ, відомої як СОРМ.
У цьому контексті британська розвідка вважає, що блокування Signal, ймовірно, спрямоване на розширення можливостей російської влади з моніторингу та обмеження комунікацій тих громадян, які критично ставляться до уряду. Ці заходи відбуваються на тлі заборони незалежних медіа та блокування YouTube і WhatsApp у Росії, що свідчить про посилення державного контролю за доступом до інформації в країні.
Довідка. Signal є месенджером з повним шифруванням, яке забезпечує конфіденційність повідомлень між відправником і одержувачем, а його код доступний для публічного використання.
- 9 серпня Роскомнагляд заблокував популярний серед військових месенджер Signal за порушення російського законодавства.
Протягом минулої доби, 6 грудня, зафіксовано 177 бойових зіткнень. Найактивніше ворог наступав на Покровському та Курахівському напрямках.
Президент України Володимир Зеленський вирушить до Парижа, щоб взяти участь у відкритті собору Паризької Богоматері в суботу, і може використати поїздку для проведення переговорів з новообраним президентом США Дональдом Трампом.
Росія розпочала навчання з відключення від світового інтернету на випадок вилучення з глобальної мережі.
Калін Георгеcку, який сенсаційно переміг у першому турі президентських виборів у Румунії, опинився в центрі скандалу. 6 грудня Верховний суд країни анулював результати виборів 24 листопада через дані, що вказують на агресивну та скоординовану гібридну атаку Росії під час виборчого процесу – зокрема про це свідчать розсекречені документи Румунської ради безпеки. У результаті вибори доведеться провести повторно. То хто ж цей кандидат і чим він вигідний Росії?
У Росії розпочалося банкрутство одного з найбільших виробників чіпів – компанії “Ангстрем”(Зеленоград). Завод залишався боржником банку “Зеніт” більше ніж шість років. Визнання компанії банкрутом ухвалили 2 грудня 2024 року за заявою банку.