Чому російська влада блокує доступ до месенджера Signal — британська розвідка
Джерело: міністерство оборони Великої Британії у X (Твіттері).
Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.
Деякі коментатори припускають, що заборона пов’язана з поширенням інформації про вторгнення України в Курську область, але британська розвідка вважає це малоймовірним. Signal широко використовується незалежними російськими журналістами та опозиційними активістами для обходу системи електронного моніторингу ФСБ, відомої як СОРМ.
У цьому контексті британська розвідка вважає, що блокування Signal, ймовірно, спрямоване на розширення можливостей російської влади з моніторингу та обмеження комунікацій тих громадян, які критично ставляться до уряду. Ці заходи відбуваються на тлі заборони незалежних медіа та блокування YouTube і WhatsApp у Росії, що свідчить про посилення державного контролю за доступом до інформації в країні.
Довідка. Signal є месенджером з повним шифруванням, яке забезпечує конфіденційність повідомлень між відправником і одержувачем, а його код доступний для публічного використання.
- 9 серпня Роскомнагляд заблокував популярний серед військових месенджер Signal за порушення російського законодавства.
Представник ГУР Андрій Юсов заявив, що Сили оборони уразили або пошкодили третину об’єктів у Російській Федерації, котрі постачають пальне російським військам.
8 грудня посольство США у Києві закликало до “особливої обережності” у зв’язку зі “зростанням загроз з боку російських ракет та безпілотників, націлених на критично важливі об’єкти громадянської інфраструктури України”.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп провів зустріч з главою України Володимиром Зеленським у Парижі, попри те, що спершу не планував переговори.
У Кремлі відреагували на заклики обраного 47-м президентом США Дональда Трампа щодо необхідності негайного припинення вогню та переговорів. Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що РФ висунула свої умови щодо переговорів ще у червні.
Лідер Євросолідарності Петро Порошенко висловив думку, що мобілізація має ґрунтуватися на чітких умовах служби, забезпеченні спорядженням і якісній підготовці. Політик також запропонував залучити міжнародних партнерів до навчання та оснащення українських військових.