Чому російська влада блокує доступ до месенджера Signal — британська розвідка
Джерело: міністерство оборони Великої Британії у X (Твіттері).
Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.
Деякі коментатори припускають, що заборона пов’язана з поширенням інформації про вторгнення України в Курську область, але британська розвідка вважає це малоймовірним. Signal широко використовується незалежними російськими журналістами та опозиційними активістами для обходу системи електронного моніторингу ФСБ, відомої як СОРМ.
У цьому контексті британська розвідка вважає, що блокування Signal, ймовірно, спрямоване на розширення можливостей російської влади з моніторингу та обмеження комунікацій тих громадян, які критично ставляться до уряду. Ці заходи відбуваються на тлі заборони незалежних медіа та блокування YouTube і WhatsApp у Росії, що свідчить про посилення державного контролю за доступом до інформації в країні.
Довідка. Signal є месенджером з повним шифруванням, яке забезпечує конфіденційність повідомлень між відправником і одержувачем, а його код доступний для публічного використання.
- 9 серпня Роскомнагляд заблокував популярний серед військових месенджер Signal за порушення російського законодавства.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у середу, 11 грудня, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
У Запоріжжі після ракетного удару продовжують розбирати завали. Під ними може бути щонайменше 8 людей.
Міністерство оборони повернуло у власність держави незаконно відчужений приватними особами майновий комплекс площею приблизно 1 700 кв. м, розташований на земельній ділянці площею понад 5 га в мальовничій місцевості на березі озера на Київщині.
Військові зможуть подати електронний рапорт на отримання винагороди за знищену техніку через застосунок “Армія+”.
Оборонець Маріуполя Володимир Іванов, який провів у російському полоні 895 днів, розповів в інтерв’ю “Укрінформу”, що наглядачі у колоніях змушували полонених українських військових вивчати імена дітей з Донецької та Луганської областей, яких буцімто вбили ЗСУ.