Чому російська влада блокує доступ до месенджера Signal — британська розвідка
Джерело: міністерство оборони Великої Британії у X (Твіттері).
Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.
Деякі коментатори припускають, що заборона пов’язана з поширенням інформації про вторгнення України в Курську область, але британська розвідка вважає це малоймовірним. Signal широко використовується незалежними російськими журналістами та опозиційними активістами для обходу системи електронного моніторингу ФСБ, відомої як СОРМ.
У цьому контексті британська розвідка вважає, що блокування Signal, ймовірно, спрямоване на розширення можливостей російської влади з моніторингу та обмеження комунікацій тих громадян, які критично ставляться до уряду. Ці заходи відбуваються на тлі заборони незалежних медіа та блокування YouTube і WhatsApp у Росії, що свідчить про посилення державного контролю за доступом до інформації в країні.
Довідка. Signal є месенджером з повним шифруванням, яке забезпечує конфіденційність повідомлень між відправником і одержувачем, а його код доступний для публічного використання.
- 9 серпня Роскомнагляд заблокував популярний серед військових месенджер Signal за порушення російського законодавства.
Міноборони готується звільнить очільника Національної академії сухопутних військ України. Раніше повідомлялось про цькування та побиття курсантів у цьому закладі.
Лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко у Вашингтоні на спеціальній панельній дискусії Форуму Міжнародного демократичного союзу закликав західних партнерів посилити Україну настільки, щоб забезпечити її перемогу.
Цей вікенд у більшості регіонів України буде похмурим і сльотавим. За даними Sinoptik.ua, погода на вихідних принесе дощі та мокрий сніг, але поки що без морозів — навіть уночі стовпчики термометрів не опустяться нижче 0 °С.
Три атомні електростанції (АЕС), підконтрольні Україні, “значною мірою” відновили виробництво електроенергії після різкого скорочення виробництва через поновлення атак, заявив сьогодні очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
Естонська компанія оборонної промисловості Frankenburg Technologies наступного року почне випробування розроблених нею зенітних ракет на території України.