Чому російська влада блокує доступ до месенджера Signal — британська розвідка

Джерело: міністерство оборони Великої Британії у X (Твіттері).

Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.

Деякі коментатори припускають, що заборона пов’язана з поширенням інформації про вторгнення України в Курську область, але британська розвідка вважає це малоймовірним. Signal широко використовується незалежними російськими журналістами та опозиційними активістами для обходу системи електронного моніторингу ФСБ, відомої як СОРМ.

У цьому контексті британська розвідка вважає, що блокування Signal, ймовірно, спрямоване на розширення можливостей російської влади з моніторингу та обмеження комунікацій тих громадян, які критично ставляться до уряду. Ці заходи відбуваються на тлі заборони незалежних медіа та блокування YouTube і WhatsApp у Росії, що свідчить про посилення державного контролю за доступом до інформації в країні.

Довідка. Signal є месенджером з повним шифруванням, яке забезпечує конфіденційність повідомлень між відправником і одержувачем, а його код доступний для публічного використання.

Правоохоронці Австрії виявили та арештували майно, яким користувалися підозрювані учасники злочинної організації. Її очолював ексголова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко. Зокрема, йдеться про автомобілі преміумкласу.

Президент Литви Гітанас Науседа запевняє, що Європейському Союзу необхідно мати чіткішу політику проти Росії. Однак цього не вдастся зробити, поки Захід не підійде принципово до економічних відносин з країною-агресором.

З 12 грудня, місто Покровськ, що на Донеччині, відключать від газопостачання через “загострення ситуації, повʼязаної з повномасштабним вторгненням Російської Федерації”.

Активісти руху спротиву “Жовта Стрічка” повідомляють, що на тимчасово окупованих територіях Донецької області, зокрема в Донецьку, Чистяковому (Торезі) та Сніжному, ситуація з постачанням води у будинки – критична.

Центр протидії дезінформації (ЦПД) заперечив інформацію про те, що Росія нібито може виробляти до 25 міжконтинентальних ракет “Орешник” щомісяця. Ці дані названо дезінформацією, спрямованою на дестабілізацію західних суспільств.