Чому російська влада блокує доступ до месенджера Signal — британська розвідка

Джерело: міністерство оборони Великої Британії у X (Твіттері).

Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.

Деякі коментатори припускають, що заборона пов’язана з поширенням інформації про вторгнення України в Курську область, але британська розвідка вважає це малоймовірним. Signal широко використовується незалежними російськими журналістами та опозиційними активістами для обходу системи електронного моніторингу ФСБ, відомої як СОРМ.

У цьому контексті британська розвідка вважає, що блокування Signal, ймовірно, спрямоване на розширення можливостей російської влади з моніторингу та обмеження комунікацій тих громадян, які критично ставляться до уряду. Ці заходи відбуваються на тлі заборони незалежних медіа та блокування YouTube і WhatsApp у Росії, що свідчить про посилення державного контролю за доступом до інформації в країні.

Довідка. Signal є месенджером з повним шифруванням, яке забезпечує конфіденційність повідомлень між відправником і одержувачем, а його код доступний для публічного використання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 5 грудня. На даний час відбулося 170 бойових зіткнень.

Данська пивоварна компанія Carlsberg продасть свої активи в російській компанії “Балтика” за $320 млн, що дозволить залишити ринок РФ.

5 грудня перед виступом глави МЗС РФ Сергія Лаврова на засіданні ОБСЄ представники низки делегацій влаштували демарш та залишили залу.

5 грудня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що міжнародні партнери профінансують частину з понад 30 000 українських далекобійних дронів, котрі постачать на озброєння Силам оборони у 2025 році. 

5 грудня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що питання про можливу участь військовослужбовців Німеччини у миротворчій місії в Україні після закінчення війни залишається відкритим,