Чому росіяни намагатимуться захопити саме Часів Яр: пояснення Reuters

Джерело: Reuters

Російські війська досягли східного краю українського міста Часів Яр, яке Москва намагається захопити до 9 травня. Ворог завдає ударів по позиціям українських захисників стратегічно важливого міста артилерією, безпілотниками та авіацією.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський попередив про погіршення бойової ситуації на сході. Однак зазначив, що Сили оборони у Часовому Яру, посилені боєприпасами, безпілотниками та засобами радіоелектронної боротьби, наразі стримують російський штурм.

Reuters публікує припущення про те, чому росіяни так намагаються захопити українське місто Часів Яр.

Деякі висновки

Якщо російські війська захоплять місто, розташоване за 12 км від центру зруйнованого Бахмута, яке ворог захопив минулого травня після місяців кривавих боїв, росіяни, ймовірно, зможуть розпочати прямі наступальні дії на кілька українських “міст-фортець”.

Російські військові аналітики називають Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку та Костянтинівку “містами-фортецями” на сході України, до яких можна дістатися з Часів Яру.

Своєю чергою, аналітичний центр Інституту вивчення війни (IWS) описує ці міста як “хребет” оборони української армії на сході. У звіті мовиться, що наступальна спроба захопити Часів Яр відкриває російським силам найближчі перспективи для оперативного значного прогресу.

Окрім цього, у ISW попередили, що втрата Дружківки та Костянтинівки зокрема буде серйозною операційною невдачею, яку буде складно виправити.

Колишній кремлівський радник Сергій Марков прогнозував, що битва за Часів Яр буде такою ж складною для РФ, як і за Бахмут. Тоді як російські військові пропагандисти вже заявили, що повітряно-десантні сили РФ “намагаються наступати”. Водночас зазначають, що “для входу необхідно вирівняти фланги”.

Передбачається, що росіяни намагатимуться розтягнути українські Сили оборони у місті. Українські аналітики Deep State UA заявили, що Росія збирає резерви для битви за Часів Яр.

Варто нагадати, за даними аналітиків Інституту вивчення війни, російські війська залучили свої найбоєздатніші підрозділи для атак на Часів Яр, утім, ймовірно, їм не вдасться швидко захопити місто в Бахмутському районі Донеччини, поки українські війська матимуть техніку, необхідну для утримання своїх позицій.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.

У Києві оголосили про підозру підлітку, який напав на ветерана. Виявилося, що зловмисник є студентом військового коледжу.