ISW: РФ не захопить Часів Яр, доки українські війська мають необхідну техніку

Джерело: ISW

За даними аналітиків Інституту вивчення війни, російські війська залучили свої найбоєздатніші підрозділи для атак на Часів Яр, утім, ймовірно, їм не вдасться швидко захопити місто в Бахмутському районі Донеччини, поки українські війська матимуть техніку, необхідну для утримання своїх позицій.

Як розповіли в ISW, російські тактичні успіхи на схід від Часового Яру не створили умови оточення населеного пункту. На думку фахівців, російським військам, ймовірно, доведеться досягти помітних тактичних успіхів на південний схід і північний захід від Часового Яру, перш ніж продовжити оточення населеного пункту, що може вимагати додаткових і боєздатних частин.

Кадри, які ISW не публікуватиме та не описуватиме більш детально зараз для збереження оперативної безпеки України, свідчать, що українські війська встановили значні зміцнення у формі кільця в районі Часового Яру, і російським силам, ймовірно, буде важко швидко прорвати цю оборону в їхньому поточному темпі наступу в цьому районі, поки українські сили мають боєприпаси, необхідні для опору.

Російські війська, ймовірно, будуть вимушені пробиватися безпосередньо через місто або зробити вузький тактичний маневр, який змусить армійців РФ боротися зі зміцненнями Часового Яру, піднесеними українськими позиціями та перешкодою у вигляді каналу Сіверський-Донець-Донбас.

Зазначається, що можливе захоплення Росією Часового Яру не дозволяє російським силам провести успішну операцію для загрози Костянтинівці та Дружківці, і ворогу, ймовірно, потрібно встановити інші оперативні умови.

“Українські війська продемонстрували свою здатність відбивати інтенсивні атаки російської механізованої техніки та послаблювати російську логістику, коли вони добре забезпечені, та здатність Росії використовувати оперативне значення Часового Яру, ймовірно, багато в чому залежить від того, чи відновлять США допомогу Україні”, – резюмували аналітики.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.