Чому росіяни стали частіше атакувати Україну балістичними ракетами — речниця

Джерело: телемарафон

Росія все частіше використовує балістичні ракети, розташовані в тимчасово окупованому Криму, для ударів по Україні. Цю тактику обрано через складність збиття таких цілей українськими системами протиповітряної оборони (ППО).

Керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк пояснила, що ворог ставить перед собою завдання проникнути у глибші регіони України, а не обмежуватись прифронтовими районами. Це ставить під загрозу безпеку країни, оскільки такі ракети важко виявити та збити.

Гуменюк також наголосила, що в ЗСУ мають інформацію про кількість та рухи наземних балістичних ракет, і реагують на їхні маневри. Однак активність балістики призводить до сигналів повітряної тривоги.

У коментарі щодо ситуації в Чорному морі Гуменюк зазначила, що ворожі ракетоносії готові до дії та швидко можуть вийти на бойове чергування. Це створює загрозу для безпеки регіону, особливо з урахуванням можливого накопичення Росією ракет “Калібр” у Чорноморському регіоні.

Наступний крок Росії може бути спрямований на пошук способів відновлення своїх позицій у морі, включаючи можливі атаки з бухти. Такі дії становлять серйозну загрозу для безпеки регіону і вимагають пильного спостереження та адекватної реакції з боку українських та міжнародних партнерів.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.