Чому росіяни стали частіше атакувати Україну балістичними ракетами — речниця

Джерело: телемарафон

Росія все частіше використовує балістичні ракети, розташовані в тимчасово окупованому Криму, для ударів по Україні. Цю тактику обрано через складність збиття таких цілей українськими системами протиповітряної оборони (ППО).

Керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк пояснила, що ворог ставить перед собою завдання проникнути у глибші регіони України, а не обмежуватись прифронтовими районами. Це ставить під загрозу безпеку країни, оскільки такі ракети важко виявити та збити.

Гуменюк також наголосила, що в ЗСУ мають інформацію про кількість та рухи наземних балістичних ракет, і реагують на їхні маневри. Однак активність балістики призводить до сигналів повітряної тривоги.

У коментарі щодо ситуації в Чорному морі Гуменюк зазначила, що ворожі ракетоносії готові до дії та швидко можуть вийти на бойове чергування. Це створює загрозу для безпеки регіону, особливо з урахуванням можливого накопичення Росією ракет “Калібр” у Чорноморському регіоні.

Наступний крок Росії може бути спрямований на пошук способів відновлення своїх позицій у морі, включаючи можливі атаки з бухти. Такі дії становлять серйозну загрозу для безпеки регіону і вимагають пильного спостереження та адекватної реакції з боку українських та міжнародних партнерів.

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.