НАТО розглядає можливість збивати ракети РФ, які підлітатимуть близько до кордонів Альянсу

Джерело: RMF24

НАТО розглядає можливість збивати російські ракети, якщо вони підлітатимуть близько до кордонів Альянсу.

Про це розповів заступник глави МЗС Польщі Анджей Шейна, коментуючи інцидент, коли російська ракета на 39 секунд залетіла у повітряний простір Польщі. під час обстрілу України 24 березня.

“НАТО розглядає різні концепції, зокрема збивати такі ракети, якщо вони дуже близько до кордону Альянсу. Але це повинно відбуватись зі згоди України та з врахуванням міжнародних наслідків. Тобі б ракети НАТО збивали б російські рекети за межами Альянсу”, – сказав він.

Шейна додав, що Росія не може постійно нав’язувати свої правила Альянсу. За його словами, РФ повинна розуміти, що НАТО на боці демократичних країн.

ДОВІДКА: 24 березня російська ракета о 5:23 (за київським часом) порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердув Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.

Згідно з повідомленням, за ракетою протягом усього польоту спостерігали через військові радіолокаційні системи. За словами підполковника Яцека Горишевського, речника Оперативного командування Збройних Сил Польщі, “системи радіолокації спостерігали за об’єктом весь час, поки він перебував у нашому повітряному просторі”.

Віцепрем’єр-міністр – міністр національної оборони Польщі – Владислав Косіняк-Камиш заявив, що польські сили збили б російську ракету, якби була упевненість у тому, що вона прямує до якоїсь цілі.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.