Російська ракета порушила повітряний простір Польщі
Джерело: Оперативне командування Збройних сил Польщі
Російська ракета о 5:23 (за київським часом) порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердув Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.
“О 4.23 ранку відбулося порушення польського повітряного простору однією з маневрених ракет, запущених сьогодні вночі авіацією дальньої дії Російської Федерації. Цілями ударів були міста Західної України,” – йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, за ракетою протягом усього польоту спостерігали через військові радіолокаційні системи.
“Сьогодні вночі були задіяні всі необхідні процедури для забезпечення безпеки польського повітряного простору. Піднято в повітря, зокрема, польську авіацію та авіацію союзників. Польська армія безперервно стежить за ситуацією на українській території і перебуває в постійній бойовій готовності, щоб забезпечити безпеку польського повітряного простору”, – мовиться в дописі.
За словами підполковника Яцека Горишевського, речника Оперативного командування Збройних Сил Польщі, “системи радіолокації спостерігали за об’єктом весь час, поки він перебував у нашому повітряному просторі”.
“Ми знали траєкторію польоту, було зрозуміло, що цей об’єкт не попрямує вглиб нашої країни”, – уточнив він.
- У ніч на 24 березня сили та засоби протиповітряної оборони збили над Києвом та в районі столиці близько десятка ворожих ракет.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.