У Польщі пояснили, чому не збили російську ракету на своїй території

Джерело: Wiadomosci

Віцепрем’єр–міністр – міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що польські сили збили би російську ракету, якби була упевненість у тому, що вона прямує до якоїсь цілі.

“Кожна така ситуація розглядається індивідуально. Але якби були якісь ознаки того, що цей об’єкт прямує до якоїсь цілі, розташованої на території Польщі, він, очевидно, був би збитий”, – пояснив він.

За словами Косіняка-Камиша, з огляду на такого роду ситуації Польща зміцнює свою систему ППО/ПРО. Відтак були підписані контракти щодо реалізації другого етапу програми ППО/ПРО “Вісла”.

Міністр оборони Польщі висловив подяку американським і британським союзникам, зокрема міністру оборони Великої Британії, які після переговорів з польською стороною прийняли рішення щодо продовження розміщення у Польщі до кінця цього року систем ППО/ПРО, зокрема Sky Saber.

Посадовець додав, що Росія продовжує порушувати міжнародне право, атакуючи територію України.

“Ми продовжуватимемо підтримувати Україну, ця підтримка є важливою на міжнародній арені, а також надавати військову й гуманітарну підтримку. Це справа, що стосується польської і світової безпеки”,- наголосив він.

Федеральна міністерка розвитку та економічного співробітництва ФРН Свенья Шульце прибула з неанонсованим візитом до Києва, де її зустрів на залізничному вокзалі посол Німеччини в Україні Мартін Єґер.

Станом на ранок 9 травня, всього за добу росіяни 14 разів обстріляли населені пункти Донецької області, внаслідок чого дві людини зазнали поранень.

Російські загарбники в четвер зранку, 9 травня, з артилерії атакували Нікополь, внаслідок чого четверо постраждалих.

Через скандальний концертний номер “Кварталу 95” народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” звернулися до генерального прокурора Андрія Костіна та голови СБУ Василя Малюка.

8 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна не братиме участі в довгостроковому плані НАТО щодо допомоги Україні, назвавши його “божевільною місією”.