Чотирьох бойовиків, серед яких снайпер із «Шторму-Z», засудили до 15 років ув’язнення

Джерело: СБУ

Чотирьох бойовиків, серед яких – снайпер та “навідник” дронів із російського батальйону “Шторм-Z”, засудили до 15 років позбавлення волі.

Трьох зловмисників українські захисники взяли у полон під Роботиним, ще одного – під час запеклих боїв у районі Мар’їнки.

Серед засуджених – двоє мешканців тимчасово захопленої частини території Донеччини. Один із них – в’язень місцевої колонії, який у серпні 2023 року вступив до російського батальйону “Шторм-Z”, щоб отримати “амністію”.

У лавах окупаційного угруповання він брав участь у боях на Запорізькому напрямку, у тому числі обстрілював позиції ЗСУ під Роботиним.

Іншим зловмисником виявився ворожий снайпер, який на початку повномасштабного вторгнення РФ приєднався до 1029-го батальйону російських військ.

Після “курсів” бойової підготовки поблизу тимчасово захопленого Енергодара фігуранта перевели до 42-ї мотострілецької дивізії Південного військового округу країни-агресорки. У складі цього з’єднання спершу воював на Донецькому напрямку, а потім на Бердянському.

Ще двоє засуджених – мешканці Криму, які брали участь у захопленні Маріуполя.

У грудні 2022 року один з них вступив до 810-ї окремої бригади морської піхоти РФ. Він пройшов підготовку на одному з полігонів на території півострова, а потім поїхав на передову.

Другого зрадника призначили на посаду стрільця у 110-ій мотострілецькій бригаді Південного військового округу РФ. Разом із російськими військами він штурмував позиції ЗСУ в районі Мар’їнки.

На підставі зібраних доказів суд визнав усіх чотирьох зловмисників винними за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Злочинні дії ще двох бойовиків інкриміновано за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях).

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.