Чотирьом зрадникам, які воювали проти ЗСУ на східному фронті, загрожує довічне ув’язнення
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки України зібрали доказову базу на ще чотирьох зрадників, які вступили до окупаційних угруповань РФ та воювали проти Сил оборони на східному фронті.
У 2022 році вони добровільно приєднались до російських підрозділів Південного військового округу Збройних сил РФ. Після “призову” ‒ брали активну участь у боях в Донецькій, Луганській та Харківській областях.
Але у листопаді цього року всі четверо бойовиків потрапили у полон до українських захисників.
Серед затриманих – бойовик новоствореного штурмового підрозділу окупантів під назвою “Шторм-Z”.
До зарахування у лави загарбників чоловік відбував покарання в одній із колоній у тимчасово окупованому Криму. Перебуваючи в тюрмі, в’язень в обмін на звільнення підписав контракт з Міноборони РФ та пішов воювати під Волноваху на Донеччині.
Ще один фігурант – мешканець захопленого міста Ровеньки в Луганській області. На початку повномасштабного вторгнення РФ він “мобілізувався” до складу окупаційного “206-го полку” 2-го армійського корпусу країни-агресорки, де облаштовував фортифікаційні споруди на Харківському напрямку.
Згодом його відправили під Бахмут. Там він разом із “вагнерівцями” намагався утримувати вогневі позиції під час контрнаступу ЗСУ.
Інший зрадник вступив до лав загарбників ще до повномасштабної агресії РФ. Після проходження тижневих “курсів” бойової підготовки його відправили штурмувати околиці Сєвєродонецька, а потім – у район Лисичанська, де він потрапив у засідку українських військ.
Четвертий фігурант входив до складу 3-го мотострілецького батальйону 3-ї бригади окупаційних угруповань Росії. У складі ворожого підрозділу він охороняв російські склади з боєприпасами під Соледаром на Бахмутському напрямку.
Слідчі Служби безпеки повідомили всім чотирьом бойовикам про підозру за чч. 1, 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Матеріали проваджень скеровано до суду.
Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.
- 52 депутатів Держдуми Росії, які сприяли розв’язанню повномасштабної агресії проти України, заочно засудили до 15 років ув’язнення.
- За матеріалами Служби безпеки України до тюремного ув’язнення засуджено ще 18 депутатів Держдуми РФ, ще 73 – на черзі.
- Бойовика штурмового полку РФ, який вступив до окупаційних угруповань Росії та воював проти Сил оборони України на східному фронті, засудили до 15 років ув’язнення.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.