Бойовика, який воював проти ЗСУ на східному фронті, засудили до 15 років тюрми

Джерело: СБУ

Бойовика штурмового полку РФ, який вступив до окупаційних угруповань Росії та воював проти Сил оборони України на східному фронті, засудили до 15 років ув’язнення.

Українські захисники взяли бойовика у полон під час контрнаступу ЗСУ під Бахмутом у липні цього року.

Як встановило слідство, зловмисником є 50-річний мешканець одного із тимчасово захоплених селищ у Луганській області.

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ він добровільно приєднався до окупаційного “208-го стрілецького полку ЛНР” Південного військового округу Збройних сил Росії.

Там він під керівництвом російських інструкторів пройшов навчання з тактичної підготовки, у тому числі щодо ведення штурмових дій в умовах міської забудови.

Після “курсів” на полігоні зрадник облаштовував фортифікаційні споруди та вогневі позиції росіян поблизу Щастя на Луганщині.

Згодом зловмисника у складі ворожого підрозділу перекинули у район Бахмута для стримування контрнаступальних операцій українських захисників.

На підставі зібраних доказів суд визнав бойовика винним за трьома статтями Кримінального кодексу України: чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації); ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань).

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.