Чотири країни занепокоєні кримінальними справами РФ проти прокурора та суддів МКС

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії

Велика Британія, Коста-Рика, Італія та Японія назвали порушення Росією кримінальної справи проти прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі Каріма Хана та трьох суддів МКС “спробою підірвати мандат суду”.

“Суд демонструє зобов’язання своїх держав-учасниць забезпечити притягнення до відповідальності за найсерйозніші злочини, що викликають стурбованість міжнародної спільноти”, – йдеться у повідомленні.

Водночас наголошується, що спроби РФ підірвати мандат Суду “викликають жаль”. Утім, країни-підписанти підтверджують “непохитну рішучість твердо стояти на стороні Суду, його посадових осіб та персоналу, а також тих, хто з ним співпрацює разом з іншими державами-учасницями”.

“Ми ще раз підтверджуємо нашу повну довіру до Суду як до незалежного та неупередженого органу та запевняємо у нашій рішучості щодо захисту принципів та цінностей, закріплених в Римському статуті. При цьому цілісність Суду залишиться без будь-яких загроз”, – зауважили представники чотирьох країн.

Як повідомляли Букви, МВС Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане. Вона 17 березня цього року видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна і дитячої омбудсвумен Марії Львової-Бєлової.

Згодом стало відомо, що президія асамблеї країн-учасниць Римського статуту занепокоєна повідомленням про видачу владою Російської Федерації додаткового ордера на арешт судді Міжнародного кримінального суду (МКС).

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.