Чотири людини загинули через повінь в Румунії

Джерело: ВВС

Чотири людини загинули в Румунії через повені, спричинені проливними дощами, що пройшли через Центральну і Східну Європу, повідомили надзвичайні служби.

Четверо загиблих були знайдені в південно-східному румунському регіоні Галац під час пошуково-рятувальної операції.

“Десятки людей були врятовані зі своїх будинків у 19 районах країни”, – додали рятувальники.

З четверга циклон Борис приніс сильний вітер і проливні дощі в частину Польщі, Австрії, Чехії, Угорщини, Румунії та Словаччини.

У польському місті Глухолази, розташованому на південному заході країни, через підвищення рівня води в місцевій річці на два метри довелося евакуювати близько чотирьох сотень мешканців, що проживають поблизу річки. Для забезпечення безпеки міста та річки задіяні 100 пожежників.

У Чехії в суботу в 38 населених пунктах оголосили найвищий рівень небезпеки повеней. У Празі підняли протипаводкові бар’єри, закрили набережні та зоопарк. Увага зосереджена на центральній і східній частинах країни, зокрема на Північній Моравії, де в 1997 році загинуло 50 осіб.

Можливі повені та зсуви ґрунту в Австрії, а в столиці країни, Відні, очікується штормовий вітер. Безперервні зливи також очікуються по той бік кордону, в німецькій Баварії.

Австрійський центр штормового попередження UWZ заявляє, що в деяких районах попередні рекорди за весь вересень будуть “перевершені всього за кілька днів“.

Мануель Келемен, синоптик, каже, що з метеорологічної точки зору “те, що ми спостерігаємо, є надзвичайним, якщо не безпрецедентним“.

Зміна клімату підвищує ймовірність екстремальних опадів в Європі та в усьому світі, оскільки тепліша атмосфера утримує більше вологи, що веде до сильніших опадів.

Керівник HBO Max Кейсі Блойс офіційно підтвердив, що третій сезон серіалу “Ейфорія” почнуть виробляти на початку наступного року. 

В Україні запроваджено обмеження споживання електроенергії для промислових та бізнес-споживачів у Києві, а також у Київській, Одеській, Дніпропетровській та Донецькій областях.

У Повітряних силах повідомили деталі російської ракетно-дронової атаки по Україні, яка тривала до ранку 13 листопада.

Військовий аналітичний центр CDS оцінив, що до грудня “лінія фронту, ймовірно, зміститься на 30-35 км на захід від її нинішнього положення”. 

Вранці 13 листопада російські окупаційні війська вперше за 73 доби завдали комбінованого удару по українській столиці ракетами і безпілотниками.