Чи був би інший російський лідер більше схильним до миру? — аналіз ISW

Джерело: Інститут з вивчення війни (ISW)

Аналітики ISW припустили, чи інший лідер Росії змінив би риторику президента Володимира Путіна, й чи був би більше зацікавлений у мирі.

За даними ISW, “дуже малоймовірно”, що наступник Путіна буде “більш налаштований до мирних переговорів та справедливого вирішення” війни.

“Кремль витратив роки на те, щоб заперечувати існування української нації та делегітимізувати український суверенітет, і ця спроба мала широкомасштабний і, ймовірно, довгостроковий вплив на російське суспільство”, – йдеться у звіті.

У ISW зазначили, що російські офіційні особи відкрито заявили про свою неприязнь до мирних переговорів на українських умовах, тож наступник Путіна, “швидше за все, дотримуватиметься таких же поглядів”.

У відомстві додали, що припинення вогню на теперішній лінії фронту “піде лише на користь Росії” та дасть Кремлю час для підготовки до подальшого наступу.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.