Чинному нардепу, якого викрили на одержанні $85 тисяч неправомірної вигоди, повідомили про підозру

Джерело: НАБУ та САП.

За дорученням керівника САП, прокурор повідомив про підозру чинному народному депутату України, якого викрили на одержанні неправомірної вигоди за надання приватному підприємцю в оренду державних земель.

Встановлено, що народний депутат України, очолюючи Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції на державних підприємствах, в установах та організаціях Національної академії аграрних наук, використав свої повноваження для надання приватному підприємству земельних ділянок загальною площею 1700 га, що належать Державному підприємству академії аграрних наук.

За такі послуги нардеп висловив прохання підприємцю передати йому 221 тисячу доларів – з розрахунку 130 доларів США за 1 га державної землі.

Однак народного депутата та його спільників викрили після одержання ними частини обумовлених коштів, а саме 85 тисяч доларів.

До Вищого антикорупційного суду подано клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення понад 50 млн грн застави.

Крім того, вирішується питання щодо повідомлення про підозру його спільникам, та подальшого обрання запобіжних заходів.

В Україні триває 849-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 531 тисячу осіб.

Уночі 21 червня російські окупаційні війська випустили по Україні чотири ракети. Усі вдалось збити.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.