Це покращить економіку: в Китаї офісних працівників закликають менше працювати
Джерело: The Economist
У Китаї закликають офісних працівників не працювати надто багато. Держава сподівається, що вільний час спонукатиме людей більше споживати місцеві товари.
Як розповіли у виданні, офісні працівники, особливо в динамічній сфері технологій, нерідко працюють понаднормово, іноді — примусово. Проте останнім великі китайські компанії обмежують понаднормову роботу. Наприклад, Midea — один з найбільших виробників побутової техніки — запустила кампанію проти “непотрібної понаднормової праці”. Працівників змушують залишати офіс до 18:20.
Тоді як на заводі виробника дронів DJI працівників просять покидати офіс не пізніше 21:00.
Згідно з повідомленням, китайський уряд хоче, щоб люди більше витрачали всередині країни, а не покладалися лише на експорт і великі будівельні проєкти. Для цього в березні влада запропонувала спеціальний план: пообіцяли зменшити надмірну роботу, дбати про право людини на відпочинок і відпустку. А щоб у людей було більше можливостей відпочивати, додали ще два державних вихідних у році.
Утім, як зазначається, не всі працівники довіряють новій риториці компаній. Зокрема, офісних працівників хвилює питання, чи можуть ті самі компанії, що роками змушували людей працювати понаднормово, раптом очолити боротьбу за баланс між працею й життям?
За словами деяких працівників, зміни можуть бути викликані зовнішніми причинами. Так Європейський Союз нещодавно заборонив продукцію, виготовлену з використанням примусової праці, зокрема “надмірної понаднормової роботи”. Тож компанії, орієнтовані на експорт, могли змінити політику через загрозу санкцій.
- Результати опитування, проведеного компанією Runway East, що надає коворкінг-майданчики, засвідчили, що чоловіки у два рази частіше, ніж жінки, ходять в офіс з метою уникнення зустрічі з сім’єю, і крадуть канцелярське приладдя.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.