Це принцип “воюй або працюй”: Шмигаль про нові вимоги для бронювання

Джерело: Інтерфакс-Україна

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що вимога для компаній платити працівникам мінімум 20 тисяч гривень для бронювання від мобілізації – це реалізація принципу “воюй або працюй”.

“Це дійсно принцип “воюй або працюй”. Або компанія працює і наповнює бюджет, сплачуючи відповідний рівень зарплат і виходячи з тіні, або ж такі компанії вживають певних заходів, щоб рівень зарплат збільшився і відповідав середньогалузевому”, – сказав Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Довідково: військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств та установ, які отримують відстрочку від призову, повинна нараховуватися щомісячна заробітна плата не нижче мінімальної зарплати, помноженої на коефіцієнт 2,5 –  нині це не менше, ніж 20 тисяч гривень – протягом всього строку відстрочки. Це стосується всіх підприємств, окрім державних і комунальних, а також тих, де державі чи комунальній власності належить понад 50% акцій.

  • У правила щодо бронювання працівників Кабмін вніс правки. Так, фахівці зі стоматології та протезування також зможуть отримати бронь.
  • З 1 грудня процес бронювання працівників зазнає змін: відтепер заявки прийматимуться виключно онлайн через спеціальний сервіс, що спростить і пришвидшить обробку документів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.