Центральну МСЕК планують ліквідувати до кінця тижня — міністр

Джерело: “Укрінформ

Центральну медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) буде ліквідовано до кінця тижня, повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Міністр зазначив, що до кінця цього тижня Кабінет Міністрів України ухвалить розпорядження, яке передбачає ліквідацію центральної МСЕК. За словами Ляшка, до цього кроку уряд готувався, зміцнюючи матеріально-технічну базу відповідних установ, зокрема інституту у Дніпрі.

“Ми робимо все, щоб на 1 січня 2025 року МСЕК як окремі юридичні особи припинили своє функціонування. (Їхні – ред.) функції ми передаємо до кластерних і надскластерних лікарень. Кластерні і надкластерні лікарні – це вже результат з госпітального планування, яке провело МОЗ і визначило у кожному регіоні ці лікарні. Вони забезпечують доступність пацієнтам у межах визначених нормативів і мають як мінімум 20 напрямків надання меддопомоги тощо”, – сказав він.

Він наголосив, що центральна МСЕК переважно виконувала візуальну експертизу, після якої людей направляли на клінічні бази у Дніпро та Вінницю.

“Щодо питання цифровізації, то всі кластерні і надкластерні лікарні підключено до ЕСОЗ (Електронної системи охорони здоров’я – ред.), і рішення про встановлення інвалідності буде прийматися на основі даних, які записані у ЕСОЗ, – поінформував міністр. – У разі проведення розслідування, якщо буде оскарження по кримінальних справах, наприклад, ми чітко будемо бачити вертикаль, хто, де, на яких етапах допускав помилку”.

На сьогодні в Україні функціонує понад 350 МСЕК, в яких працює приблизно 1200 лікарів, повідомив міністр. Ляшко також додав, що з 1 січня 2025 року МСЕК припинять свою діяльність як окремі юридичні особи, а їх функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, виступаючи з нагоди річниці Угорської революції 1956 року, порівняв тиск з боку Європейського Союзу із тим, що угорці відчували під час комуністичного режиму. За словами Орбана, угорський народ у 1956 році боровся за свободу, і цей урок залишається актуальним.

115 українських та закордонних культурних діячів звернулися до ЮНЕСКО з проханням вплинути на Президента України Володимира Зеленського, щоб він припинив “невчасний демонтаж культурної спадщини” Одеси до закінчення війни.

Міністерство спорту заплатило українській тіктокерці яка живе за кордоном – 23-річній Валерії Гуторці – понад 6,6 мільйона гривень за допомогу в організації чемпіонату зі спортивної гімнастики.

Видання The New York Times опублікувало статтю про те, що з початку вторгнення в Україні збільшилась кількість власників собак, можливо тому, люди таким чином шукають товариства.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер виступив із пропозицією запровадити для українських біженців окремий правовий статус, який дозволить знизити витрати на соціальні виплати та сприяти залученню біженців на ринок праці.