Цього літа Україна отримає від ЄС 3,4 млрд євро, – президентка Єврокомісії

Джерело: The Guardian

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що цього літа Україна отримає від Європейського Союзу 3,4 мільярда євро.

За її словами, в липні Україні передадуть 1,5 мільярда євро доходів від російських заморожених активів та вже цього місяця 1,9 мільярда євро в рамках програми для України.

“Ми завжди говорили, що Росія повинна відповідати за свої злочини і тепер ми змушуємо Росію заплатити”, — сказала фон дер Ляєн на Конференції відновлення України в Берліні.

Зауважимо, що минулого місяця ЄС досяг угоди щодо конфіскації прибутків від заморожених активів Росії для фінансування зброї та допомоги Україні.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.