Цього року Росія хоче розпочати серійне виробництво планерних бомб Drel

Джерело: Reuters з посиланням на російське пропагандистське видання ТАСС

Росія планує цього року розпочати серійне виробництво своїх нових планерних бомб Drel.

Drel призначено для знищення бронетехніки, наземних радіолокаційних станцій, центрів управління силовими установками й зенітно-ракетних комплексів. Військові аналітики кажуть, що цей вид бомб також стійкий до перешкод і радіолокаційного виявлення, що ускладнює їх знищення.

Російські та західні джерела стверджують, що Drel є різновидом касетної бомби.

Пропагандистське видання ТАСС зазначає, що якщо руйнівний елемент бомби Drel не спрацює по заданій цілі, то через певний час вона самознищиться і “не становитиме небезпеки для населення після припинення бойових дій”.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.