Цьогоріч під час виконання своїх обов’язків загинуло 45 журналістів у всьому світі – RSF

Джерело: звіт правозахисної організації “Репортери без кордонів” (RSF)

У всьому світі впродовж 2023 року під час виконання своїх обов’язків загинуло 45 журналістів. Це найнижчий показник з 2002 року, попри війну на Близькому Сході.

Як повідомляється, під час виконання роботи у січні-грудні загинуло 45 журналістів, що на 16 менше, ніж у 2022 році (61). Це найнижчий показник, зафіксований із 2002 року (33). У 2012 та 2013 роках загинуло понад 140 журналістів, переважно через війни у Сирії та Іраку.

За словами представників організації, поступове зниження кількості загиблих журналістів можна пояснити покращенням їхньої безпеки та припиненням сплесків смертності в Іраку та Сирії, де близько 600 журналістів було вбито під час роботи у 2003-2022 роках.

Цьогоріч найбільше журналістів (23) загинули у зонах воєнних конфліктів. Зокрема, 17 працівників ЗМІ вбито у Секторі Гази, Ізраїлі та Лівані. За майже два роки повномасштабної війни в Україні загинуло 11 журналістів, з них двоє – в 2023-му.

Окрім того, вказано, що кількість журналістів, убитих під час виконання обов’язків у Латинській Америці, також знизилася у 2023 році (6), порівняно з минулим (26).

Як йдеться у звіті, 521 журналіст у світі перебуває за ґратами. При цьому найбільше у Китаї (121), Білорусі (39) та М’янмі.

За даними організації, у заручниках по всьому світу перебувають 54 журналісти. Зникли безвісти 84 журналісти, понад третина з яких — мексиканці.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.