Від початку війни в Ізраїлі загинуло 48 журналістів – CPJ
Джерело: пресслужба CPJ
Згідно з оновленими даними Комітету захисту журналістів (CPJ), під час військових дій між Ізраїлем і терористичним угрупованням ХАМАС загинуло щонайменше 48 журналістів і представників ЗМІ.
Як зазначається, із 48 загиблих 43 були палестинцями, 4 – ізраїльтянами та один – ліванцем. Крім того, 9 журналістів зазнали поранень, троє вважаються зниклими безвісти, і 13 заарештовано.
Також у Комітеті додали, що найбільша кількість журналістів загинула в перший день війни, 7 жовтня, коли життя втратили шість представників ЗМІ, а також 18 листопада, коли загинуло п’ять журналістів.
“Журналісти в секторі Гази зіштовхуються з особливо високими ризиками, намагаючись висвітлювати конфлікт під час ізраїльського наземного наступу. Це включає руйнівні ізраїльські авіаудари, порушення зв’язку, дефіцит постачань і тривалі вимкнення електроенергії”, – йдеться у звіті.
На думку Шерифа Мансура, координатора програм CPJ на Близькому Сході та в Північній Африці, “журналісти – це цивільні особи, які виконують важливу роботу під час кризи, і не повинні бути мішенню для сторін, які ворогують”.
- За даними Комітету захисту журналістів (CPJ), через війну в Ізраїлі, розв’язану терористичним угрупованням ХАМАС 7 жовтня, загинув щонайменше 21 представник медіа.
Англійський футбольний клуб “Ліверпуль” вирішив підтримати родину форварда Діогу Жоти, який загинув в автокатастрофі 3 липня.
У Києві поліція затримала чоловіка, який зробив зауваження групі неповнолітніх і відкрив по них вогонь з травматичного пістолета.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.
Якщо ви думаєте, що всякий цукор однаково шкідливий, нова наукова робота може змінити цю думку. Дослідники з’ясували: солодкі напої підвищують ризик розвитку діабету 2 типу значно більше, ніж солодощі чи десерти.