Цьогоріч планується запуск залізничного маршруту з Києва до Словаччини

Джерело: Мінінфраструктури

Уряд Словацької Республіки схвалив пропозицію щодо запровадження прямого залізничного сполучення за маршрутом Київ – Кошице.

Зазначається, що маршрут слугуватиме, зокрема для того, щоб більше українців могли скористатися послугами міжнародного аеропорту в Кошице. З Києва поїзд доїжджатиме до станції Ганіська біля Кошице через прикордонний перехід Павлово – Матовске Войковце.

До запуску маршруту триватиме організаційно-підготовча робота:

  • обладнання приміщення для прикордонного та митного контролю;
  • зміна платформи на станції Ганіська поблизу Кошице;
  • підготовка автобусного сполучення з Ганіски до аеропорту та залізничного вокзалу Кошице;
  • укладання договорів на транспортні послуги зі Словацькою залізницею;
  • робота над пошуком джерел фінансування проєкту.

Додамо, що Україна та Словаччина прискорюють реалізацію трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці.

Відтак, Україна та Словаччина поглиблюють співпрацю щодо пасажирських та вантажних залізничних перевезень, модернізації транскордонних пунктів пропусків для пішохідного та автомобільного сполучення, а також посилюють енергетичну безпеку обох країн.

Такі питання міжурядової співпраці обговорили міністерка економіки України Юлія Свириденко та віцепрем’єр із відновлення, стійкості та використання єврофондів Словаччини Петер Кмец на зустрічі в Ужгороді.

Під час зустрічі сторони обговорили конкретні проєкти, які потенційно можуть бути реалізовані завдяки інвестиційному механізму в межах програми Ukraine Facility. Зокрема, мова йшла про завершення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора “Мукачево — Вельке Капушани”, завдяки чому буде об’єднано національні електромережі.

За словами очільниці Мінекономіки, це дозволить зробити енергетичну систему України більш стійкою.

Також під час зустрічі сторони говорили про запуск пасажирського залізничного сполучення “Київ-Кошице”.

“Наразі зі сторони України залізнична інфраструктура вже готова, тому працюємо над тим, аби прискорити підготовку залізничної інфраструктури зі словацької сторони”, – повідомила Юлія Свириденко.

Ще однією темою для обговорення стала модернізація автомобільного та пішохідного пункту пропуску. Завершення реконструкції його пасажирської зони дозволить розділити рух пасажирського транспорту, автобусів та вантажівок, що має суттєво збільшити вантажопотік.

“Втілення всіх цих проєктів зробить нашу економіку більш самостійною та стійкою, а також допоможе розширити експортні спроможності та покращити логістику для українських громадян та  бізнесу”, – підсумувала результати зустрічі Юлія Свириденко.

За її словами, ці проєкти є наріжними для розвитку України та Словаччини. Їх реалізація можлива лише за тісної взаємодії урядів.

Також вона закликала українські бізнеси готувати свої проєкти для отримання їхнього фінансування в межах програми Ukraine Facility.

Міністерка економіки пояснила, що доступ до фінансування в межах програми Ukraine Facility матимуть компанії будь-якої форми власності – приватні, публічні або державні. Головне, щоб вони були готові інвестувати у пріоритетні сектори економіки.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.