Цьогоріч Україна планує вийти на повне забезпечення споживачів газом власного видобутку
Джерело: Міненерго
Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що у 2024 році Україна планує вийти на повне забезпечення споживачів газом власного видобутку.
Очільник Міненерго зазначив, що протягом останнього року Україна демонструє значні успіхи у розвитку газовидобування, і метою 2024 року є повне забезпечення потреб споживачів газом власного видобутку
За словами міністра, якщо порівнювати споживання газу із періодом до повномасштабного вторгнення РФ, то наразі його показники менші.
“Водночас у 2023 році рівень споживання газу навіть зріс. Це свідчить про те, що відновлюється промисловість, відновлюється економіка. Тому дуже важливо збільшити видобуток для того, щоб максимально забезпечити споживання, зростання якого ми очікуємо з огляду на економічні процеси в державі”, – додав Герман Галущенко.
Очільник Міненерго уточнив, що за підсумками 2023 року споживання газу склало 19,8 млрд куб. метрів: “Тому ми маємо забезпечити такий же рівень видобутку”.
Герман Галущенко також зауважив, що суттєво зріс імпорт газу в Україну, обсяги якого за минулий рік склали понад 3 млрд куб. метрів.
“Більшість із цих обсягів – газ нерезидентів. І це також досить потужний сигнал для Європи про те, що в Україні можна і потрібно зберігати газ, що є важливим для гарантування енергетичної безпеки континенту”, – наголосив міністр.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі та суттєвому зростанню ціни на газ в опалювальний сезон.
- Оператори газотранспортних систем України, Болгарії, Греції, Румунії, Угорщини, Словаччини та Республіки Молдова підписали меморандум про співпрацю у створенні коридору “Південь-Північ” (“Вертикального коридору”).
- Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною Росії в Україні.
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.