Цьогоріч Україна планує вийти на повне забезпечення споживачів газом власного видобутку

Джерело: Міненерго

Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що у 2024 році Україна планує вийти на повне забезпечення споживачів газом власного видобутку.

Очільник Міненерго зазначив, що протягом останнього року Україна демонструє значні успіхи у розвитку газовидобування, і метою 2024 року є повне забезпечення потреб споживачів газом власного видобутку

За словами міністра, якщо порівнювати споживання газу із періодом до повномасштабного вторгнення РФ, то наразі його показники менші.

“Водночас у 2023 році рівень споживання газу навіть зріс. Це свідчить про те, що відновлюється промисловість, відновлюється економіка. Тому дуже важливо збільшити видобуток для того, щоб максимально забезпечити споживання, зростання якого ми очікуємо з огляду на економічні процеси в державі”, – додав Герман Галущенко.

Очільник Міненерго уточнив, що за підсумками 2023 року споживання газу склало 19,8 млрд куб. метрів: “Тому ми маємо забезпечити такий же рівень видобутку”.

Герман Галущенко також зауважив, що суттєво зріс імпорт газу в Україну, обсяги якого за минулий рік склали понад 3 млрд куб. метрів.

“Більшість із цих обсягів – газ нерезидентів. І це також досить потужний сигнал для Європи про те, що в Україні можна і потрібно зберігати газ, що є важливим для гарантування енергетичної безпеки континенту”, – наголосив міністр.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.