Цукрозамінники у напоях можуть порушувати ритм серця – дослідження

Джерело: The Guardian

Результати дослідження, проведеного в Китаї, свідчать, що споживання двох літрів “дієтичних” газованих або інших штучно підсолоджених напоїв на день здатне збільшити ризик порушення ритму серцебиття на 20%.

Зокрема йдеться про ризик такого виду аритмії серця, як фібриляція передсердь. Це хаотичне тремтіння верхніх камер серця, в нормі вони б’ються організовано. Симптоми включають втому, задишку та прискорене серцебиття. Високий ризик фібриляції передсердь може бути вродженим, проте часто це захворювання виникає внаслідок нездорового способу життя первісно здорових людей.

У дослідженні також розглядалися напої з доданим цукром та чисті несолодкі соки – наприклад, апельсиновий. Вчені встановили, що напої з додаванням цукру підвищують ризик розвитку фібриляції передсердь на 10%, тоді як вживання приблизно чотирьох унцій чистих соків, що не підсолоджуються, знижує ризик розвитку захворювання на 8%.

За словами кардіолога Теодора Магліоне з Університету Роберта Вуда Джонсона в Нью-Джерсі, для профілактики такого виду аритмії також мають значення регулярні фізичні вправи та відмова від продуктів із високим вмістом холестерину та жиру.

“Навіть помірна втрата ваги асоціюється зі значно меншою кількістю рецидивів фібриляції передсердь після лікування”, – пояснив він.

Зазначається, що фібриляція передсердь також може спричинити утворення тромбів, інсультів та інших ускладнень, пов’язаних із серцем, а також раннього недоумства у літньому віці.

При цьому вказано, що люди старше 65 років схильні до більшого ризику серцево-судинних захворювань, таких як фібриляція передсердь та інсульт, тому для цієї групи важливіше дотримуватися здорового способу життя та уникати штучно підсолоджених напоїв.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у державному технічному університеті РБ розпочався “Міжнародний молодіжний форум з розробки БпЛА”, який курують росіяни.

Довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

28 квітня, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський заявив, що вже у червні може розпочатися “шлях до справедливого миру” під час проведення Глобального саміту миру у Швейцарії.

Надвечір 28 квітня тисячі громадян Грузії пройшли маршем через Тбілісі під час протестів проти законопроєкту про “іноземних агентів”, який опозиція та західні країни назвали авторитарним та інспірованим Росією. 17 квітня парламент країни проголосував проєкт закону, нині законотворці готуються до другого читання.

Італія, разом з Францією та Великою Британією постачає крилаті ракети Storm Shadow/SCALP EG для України.