Дослідження показує, що понад мільярд людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння

Джерело: BBC News

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.

Це включає близько 880 мільйонів дорослих і 159 мільйонів дітей, згідно з даними на 2022 рік.

Міжнародна група вчених зазначає, що існує нагальна потреба в серйозних змінах у боротьбі з ожирінням.

Ожиріння може збільшити ризик розвитку багатьох серйозних захворювань, включаючи хвороби серця, діабет другого типу та деякі види раку.

Рейтингуючи глобальні рівні ожиріння (відсоток населення, класифікованого як те, що страждає від ожиріння, після врахування різниці у віці), дослідники виявили:

  • США посідають 10 місце серед чоловіків і 36 місце серед жінок.
  • Індія посідає 19 місце серед жінок і 21 місце для чоловіків.
  • Китай займає 11 місце серед жінок і 52 місце серед чоловіків.

У звіті, що охоплює 1990 і 2022 роки, виявлено, що рівень ожиріння серед дітей і підлітків зріс у чотири рази. Водночас у дорослих цей показник у жінок зріс більш ніж вдвічі, а у чоловіків – майже втричі.

Однак частка дорослих, які класифікуються як люди з недостатньою вагою, впала на 50%, але дослідники підкреслюють, що це все ще залишається актуальною проблемою, особливо серед найбідніших спільнот.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) д-р Тедрос Адханом Гебрейесус сказав: 

“Це нове дослідження підкреслює важливість запобігання та контролю ожиріння з раннього віку до зрілого віку за допомогою дієти, фізичної активності та адекватного догляду”.

Він додав, що для цього знадобиться робота урядів і громад і, що важливо, потрібна співпраця з приватним сектором, який повинен нести відповідальність за вплив своєї продукції на здоров’я.

Мережа з понад 1500 дослідників, які співпрацюють з ВООЗ, проаналізували вимірювання росту та ваги приблизно 220 мільйонів людей віком від п’яти років. Вони використовували показник під назвою індекс маси тіла.

Вранці 25 квітня війська РФ атакували Черкаську область. Як наслідок – пошкоджено критичну інфраструктуру регіону.

Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.

В Україні триває 792-га доба повномасштабної війни проти РФ. За цей час втрати окупантів у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 462 тисячі осіб.

Протягом минулої доби відбулося 104 бойових зіткнення. Загалом, ворог завдав 13 ракетних та 56 авіаційних ударів, здійснив 105 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

25 квітня відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів, Міжнародний день ДНК та День перукаря. Християни сьогодні згадують святого Марка.