«Ця медаль для наших захисників і захисниць», – фехтувальниця Ольга Харлан про здобуте командою «золото» на Олімпійських іграх

Ввечері 3 серпня українські фехтувальниці принесли Україні першу золоту медаль в Олімпійських іграх-2024. Ольга Харлан, Олена Кравацька, Аліна Комащук, Юлія Бакастова перемогли збірну Південної Кореї. Протистояння завершилося з рахунком 45:42 на користь України. До останнього бою рахунок був на користь суперниць з Південної Кореї.

На фінальний бій Ольга Харлан вийшла проти Джон Хайон з рахунком 37:40, на користь Південної Кореї. Одначе, Харлан зуміла не лише зрівняти рахунок, але перевершити суперниць.

“Не можемо усвідомити це. Гадаю, що усвідомимо трішки пізніше. Знаємо одне: підняли вище український прапор, співали гімн. Ця медаль — для наших захисників і захисниць. Вдячні нашим родинам за підтримку. Ми шоковані”, – сказала Ольга в ефірі “Суспільне Спорт”..

Перед фінальним матчем з кореянками, зізнається Харлан, українська команда була розслабленою, хоч підготовка до попередніх протистоянь була нервовою.

“Говорили собі, що можемо це зробити. Не те, що повинні — не хотіли [накручувати] себе. Хотіли фехтувати. Якби робили фехтування, все було б добре. Чесно, були розслаблені [перед стартом матчу]”, – розповіла спортсменка.

Харлан здобула своє друге олімпійське “золото” — через 16 років після тріумфального дебюту в Пекіні — та рекордну для України шосту нагороду всіх ґатунків.

Ольга Харлан – українська фехтувальниця на шаблях, олімпійська чемпіонка 2008 і 2024 року та срібна призерка Олімпійських ігор 2016 року в командній першості, триразова бронзова призерка Олімпійських ігор (2012, 2016 та 2024) в індивідуальній першості, шестиразова чемпіонка світу (2013, 2014, 2017, 2019 роки в індивідуальній першості, 2009 та 2013 роки в командній першості), восьмиразова чемпіонка Європи (2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2019 роки в індивідуальній першості, 2009 та 2010 роки в командній першості), заслужений майстер спорту з фехтування.

29 березня 2016 року ім’я Ольги Харлан було вписано у міжнародний Зал слави FIE.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.