Циклон у Чорному морі та на півдні України повністю не зупинив військові дії – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW зауважили, що циклон, який насунувся на південь України та Чорне море, уповільнив темп військових операцій на фронті, та все ж повністю не зупинив їх.

Циклон, зокрема, завдав чималих збитків в на території РФ, пошкодивши цивільну і транспортну інфраструктуру у прибережних районах Краснодарського краю. В Україні сильно постраждали ТО Крим, Херсонщина та Одещина.

Один з російських воєнкорів зазначив, що загроза мін для військових та цивільних суден у Чорному морі значно зросте, оскільки шторм розірвав стіки бонів та розсіяв мінні поля, тим самим спричинивши міни до дрейфу у північно-західній частині моря.

Кілька джерел також повідомили, що шторм пошкодив залізничні лінії в прибережних районах, що може мати матеріально-технічні наслідки для російських військ в окупованому Криму та на півдні України.

Та попри складні погодні умови, як російські, так і українські сили продовжують наземні атаки по всій території України, хоча й дещо повільніше через сніг і, як наслідок, погану видимість.

Російські воєнкори відзначили, що сильний сніг і вітер погіршили видимість і ускладнили аеророзвідку і артилерійське коректування на Херсонському напрямку, але зазначили, що українські сили скористалися умовами недостатньої видимості для закріплення позицій на лівобережжі Дніпра.

Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун повідомив, що російські війська на Таврійському напрямку (від Авдіївки до західної частини Запорізької області) скоротили використання артилерії у півтора раза та використання безпілотників у шість разів через погоди, але наголосив, що російські війська продовжують посилено використовувати авіацію на Авдіївському напрямку.

“Складні зимові умови змусять обидві сторони більше покладатися на наземні атаки під керівництвом піхоти за відсутності можливостей повітряної розвідки та артилерійської корекції”, – резюмували фахівці.

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що минулими тижнями на сході України точилися одні з найінтенсивніших бойових дій повномасштабної війни.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.