Данія погодила виділення 12 млн євро для розвитку кіберзахисту українських військових
Джерело: Міноборони Данії
У середу, 24 січня, Данія оголосила про надання фінансової допомоги Україні у розмірі понад 12 мільйонів євро для розвитку кіберстійкості систем Збройних Сил і Міністерства оборони. Допомогу нададуть в межах ІТ-коаліції.
Данське відомство зауважило, що кібератаки є неодмінною частиною війни Росії в Україні, де “РФ намагається послабити здатність України захистити себе за допомогою кібератак”.
У межах нової зустрічі формату “Рамштайн” 23 січня Данія та інші країни-учасниці ІТ-коаліції підписали домовленість про співпрацю, визначивши внески кожної країни.
Міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен наголосив, що Данія вже раніше виділяла допомогу для підвищення захисту найважливішої ІТ-інфраструктури України.
“Це природно, що ми робимо внесок у підтримку України в тій сфері, де ми вже активно працюємо”, – додав міністр.
У коаліції також беруть участь Естонія, Люксембург, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна. Наразі фінансові внески в коаліцію здійснили Данія, Естонія та Люксембург.
- 23 січня розпочалося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.