Глава Пентагону відкрив 18-те засідання «Рамштайн»
Джерело: пресслужба Пентагону
23 січня розпочалося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
Засідання відкрив голова Пентагону Ллойд Остін. Він виступив зі вступним словом онлайн та з дому.
Ми хочемо увійти в цей новий рік з новою енергією. І ми всі тут, щоб підтвердити нашу підтримку вільної, безпечної та суверенної України та забезпечити, щоб ми й надалі підтримували Україну необхідними можливостями на зиму та надалі.
Остін наголосив, що Україна – не одна. Запевнив, що у всьому світі друзі України активізувалися, щоб допомогти хоробрим українським військам протистояти агресії Путіна.
Партнери сформували історичну міжнародну коаліцію, засновану на спільних інтересах і спільних принципах. І нині Сполучені Штати залишаються налаштованими підтримувати Україну в її боротьбі за свободу.
Неймовірно відважні українські війська продовжують боротьбу проти кремлівських загарбників на великій лінії фронту на сході та півдні України в сувору зимову погоду. Захисники України продовжують завдавати значних втрат силам Кремля, – зазначив глава Пентагону.
Він підтвердив, що президент РФ Володимир Путін продовжує жертвувати приголомшливою кількістю російських військ у своїй необдуманій і безрозсудній війні, водночас сподіваючись, що ракети та безпілотники деморалізують український народ, зламають бойовий дух українських військових.
Тому я закликаю цю групу копати глибше, щоб надати Україні більше рятівних наземних систем протиповітряної оборони та засобів перехоплення.
Очільник Міноборони США заявив, що Україна відповіла на жорстокість росіян мужністю та непокорою. Після майже двох років війни народ і війська України стійко протистоять російській агресії та окупації.
Тоді як члени Контактної групи продемонстрували глибоку та принципову відданість постійній безпеці України. Він висловив особливу вдячність союзникам і партнерам за відданість “коаліціям можливостей” цієї Контактної групи. Це Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія та Велика Британія.
Союзники та партнери створили шість коаліцій із забезпечення можливостей для підтримки ВПС України, засобів протиповітряної оборони наземного базування, артилерії, безпеки на морі, розмінування та інформаційних технологій.
Я пишаюся тим, що Сполучені Штати очолюють артилерійську коаліцію разом із Францією, а також очолюють коаліцію військово-повітряних сил разом із Данією та Нідерландами, – наголосив Остін.
На сьогоднішній зустрічі Україну представляє міністр оборони Рустем Умєров.
Варто зауважити, що низка рішень за результатами 17-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” стосувалися посилення ППО, техніки та озброєння армійців на зимовий період.
Окрім цього, 22 листопада Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вперше взяв участь у засіданні контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.
Додамо, Велика Британія, Німеччина та Польща, – країни, що є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, ніж США у відсотковому відношенні до ВВП.
Попри те, що за період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро, варто відзначити, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) – дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.
- Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів з новопризначеним британським колегою Девідом Камероном заявив, що Велика Британія вражена успіхами України в Чорному морі та збільшить підтримку.
- В управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ назвали цифру дня: 1,24 трильйона доларів – саме стільки становить спільний оборонний бюджет учасників коаліції “Рамштайн”.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.