План Пентагону: США збільшать виробництво снарядів для України до 100 тисяч

Джерело: Bloomberg

Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.

Постачання Україні протитанкових Javelin і зенітних Stinger, а також гаубиць і боєприпасів вичерпали американські запаси, демонструючи відсутність стійкості США. Цей тривожний дзвінок спонукав Пентагон — за підтримки Конгресу — влити мільярди доларів у розширення промислових потужностей США.

З 3,4 мільярда доларів за контрактом на розширення промисловості, 2,5 мільярда спрямують на збільшення виробництва 155-мм артилерійських снарядів, розповів керівник відділу закупівель армії США Дуглас Буш.

Сполучені Штати зможуть збільшити виробництво з 28 000 на місяць до 36 000, згодом з 48 000 до 57 000 снарядів, зауважив Буш. За його словами, на початку 2025 року галузь зможе виробляти до 80 000 снарядів на місяць, а потім досягти цілі у 100 000 до кінця року.

Для досягнення цієї мети США насамперед збільшать потужності нинішніх підприємств. Після чого планується запустити нові заводи, зокрема у Канаді введуть у дію підприємство з виробництва металевих деталей, у штаті Техас зводять підприємство General Dynamics Corporation.

Також США мають намір збільшити виробництво IMX – вибухового складу, обраного для заміни тринітротолуолу (TNT) у снарядах. Нині розглядається питання щодо виготовлення TNT усередині країни – зараз його купують за кордоном.

В Україні триває 885-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 573 тисячі осіб.

Проаналізувавши зміну завдання центрального угруповання військ РФ у Донецькій області, аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що росіяни намагаються тиснути на всьому фронті, щоб не дати Україні перехопити ініціативу на полі бою.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, російська армія, ймовірно, захопила Яснобродівку і Лозуватське Донецької області.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.