План Пентагону: США збільшать виробництво снарядів для України до 100 тисяч

Джерело: Bloomberg

Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.

Постачання Україні протитанкових Javelin і зенітних Stinger, а також гаубиць і боєприпасів вичерпали американські запаси, демонструючи відсутність стійкості США. Цей тривожний дзвінок спонукав Пентагон — за підтримки Конгресу — влити мільярди доларів у розширення промислових потужностей США.

З 3,4 мільярда доларів за контрактом на розширення промисловості, 2,5 мільярда спрямують на збільшення виробництва 155-мм артилерійських снарядів, розповів керівник відділу закупівель армії США Дуглас Буш.

Сполучені Штати зможуть збільшити виробництво з 28 000 на місяць до 36 000, згодом з 48 000 до 57 000 снарядів, зауважив Буш. За його словами, на початку 2025 року галузь зможе виробляти до 80 000 снарядів на місяць, а потім досягти цілі у 100 000 до кінця року.

Для досягнення цієї мети США насамперед збільшать потужності нинішніх підприємств. Після чого планується запустити нові заводи, зокрема у Канаді введуть у дію підприємство з виробництва металевих деталей, у штаті Техас зводять підприємство General Dynamics Corporation.

Також США мають намір збільшити виробництво IMX – вибухового складу, обраного для заміни тринітротолуолу (TNT) у снарядах. Нині розглядається питання щодо виготовлення TNT усередині країни – зараз його купують за кордоном.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.