Перші танки Abrams вже прибули в Україну — Зеленський

Джерело: Telegram-канал глави держави та NYT

Президент Володимир Зеленський заявив, що перші американські танки Abrams прибули на територію України. Нині триває підготовка до посилення бригад цими танками.

Раніше The New York Times писало, що танки прибули на кілька місяців раніше, ніж передбачалося раніше. За даними видання, їх можна використовувати у контрнаступі ЗСУ.

За даними джерел видання, решта Abrams прибудуть найближчими місяцями. Скільки саме танків прибуло, невідомо.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.

У Первомайському на Харківщині створили мурал на честь загиблого Героя України Олега Фадєєнка на псевдо “Малиш”.