На запит Києва Пентагон продовжив навчання українців на танках Abrams

Джерело: “Голос Америки”

Двісті українських танкістів продовжать вдосконалювати навички управління та ремонту танків Abrams після завершення у серпні основного курсу комбінованих навчань.

За словами речника командування Сухопутних сил США в Європі та Африці Мартіна О’Доннелла, навчання були продовжені за запитом України.

“Військові вдосконалюватимуть навички керування та ремонту до того часу, коли 31 танк, який США зобов’язались переобладнати та надати ЗСУ, буде готовий. Ці тренування займуть декілька тижнів”, –  розповів він.

Варто зауважити, що навчання проходять на американській базі в Німеччині.

Нагадаємо, що Україна має отримати перші десять із 31 обіцяного танка Abrams вже у середині вересня, за словами офіційного представника Міністерства оборони. Західні посадовці сподіваються, що прибуття танків дасть українським силам перевагу, яка потрібна, щоб прорвати оборону РФ.

При цьому у Міноборони США переконані, що танки Abrams допоможуть Україні перехопити ініціативу на полі бою.

Водночас ЗМІ, посилаючись на інформацію від офіційних осіб США повідомили, що вже незабаром Сполучені Штати можуть передати Україні тактичні ракети великої дальності ATACMS для боротьби з російським агресором.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.