Імовірно, найближчим часом США нададуть Україні далекобійні ракети ATACMS – ABC News

Джерело: ABC News

ЗМІ, посилаючись на інформацію від офіційних осіб США повідомили, що вже незабаром Сполучені Штати можуть передати Україні тактичні ракети великої дальності ATACMS для боротьби з російським агресором.

“Вони йдуть”, – сказав про ракети американський посадовець, який має доступ до інформації щодо безпекової допомоги.

Водночас він наголосив, що, як це зазвичай буває, такі плани можуть бути змінені до офіційного повідомлення.

Інший посадовець заявив, що ракети “на столі” і, ймовірно, будуть надані вже у наступному пакеті допомоги, водночас додавши, що остаточне рішення ще не ухвалено. Він додав, що можуть пройти місяці, поки ракети будуть доставлені в Україну.

Адміністрація президента США Джо Байдена досі відхиляла запити України щодо ATACMS, навіть після того, як Велика Британія та Франція передали Києву аналогічні ракети Storm Shadow.

У липні 2022 року радник з Нацбезпеки США Джей Салліван, говорячи про ATACMS наголошував, що Сполучені Штати “готові піти на ризик”, проте натякав, що це може призвести до прямого конфлікту з Росією.

Вже через рік Салліван був менш категоричним.

“Віддамо ми остаточно ATACMS чи ні, буде рішенням за президентом. Він говорив про це з президентом Зеленським. Вони продовжують цю розмову”, — сказав він у липні 2023 року.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.