Танки Abrams допоможуть Україні змінити ситуацію на полі бою – Міноборони США

Джерело: пресслужба Міноборони США

Генерал-лейтенант Оперативного управління Об’єднаного штабу Міноборони США Дуглас Сімс переконаний, що танки Abrams допоможуть Україні перехопити ініціативу на полі бою.

“Щодо Abrams, то вони, поза сумнівом, матимуть вагоме значення на полі бою. Я маю на увазі, ми знаємо, що це надзвичайний танк. І навчання українських танкістів, яке зараз триває, зробить Abrams надзвичайно корисними у використанні. Я не можу вам сказати, чи триватиме наступ до того часу чи ні, я просто знаю, що, коли танки буде доставлено, вони зможуть змінити ситуацію в Україні”, – пояснив Сімс.

Водночас, на його думку, ситуація з F-16 – дещо інша. За словами Сімса, винищувачі зараз не дадуть потрібного результату, проте ситуація змінюється.

“Ми говорили вже про це, що умови на полі бою, безперечно, змінюються з часом. Проте на даний момент умови використання F-16, мабуть, не ідеальні. Я маю на увазі, що російська армія все ще має певний потенціал протиповітряної оборони. У них є повітряні можливості. І кількість F-16, яку буде надано, може бути не ідеальною для того, що відбувається просто зараз”, – підсумував генерал-полковник.

Варто додати, Олексій Резніков повідомив, що Україна отримає від міжнародних партнерів понад 1,5 млрд євро військової допомоги. Зокрема мовиться про ракети далекого радіусу дії SCALP, танки Leopard, додаткові Patriot, навчання пілотів F-16 – глава оборонного відомства зауважив, що це лише дещо з того, про що можна оголосити публічно.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.