«Багато хороших оборонних рішень» – президент повідомив про продуктивний тиждень для України

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

24 вересня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський підбив підсумки “продуктивного” тижня для України, зауваживши на низці оборонних рішень, котрі посилять наші Сили оборони.

Глава Української держави зазначив, що оборонні пакети зі США та Канади “дуже потрібні на фронті”.

Від Сполучених Штатів – це й артилерія, потрібні снаряди, ракети для “хаймарсів”, ракети для ППО, додаткові системи ППО, тактичні машини. І ще деякі інші види зброї, які заявлять самі про себе на полі бою. Від Канади маємо рішення про тривалу оборонну підтримку. Обсяг – пів мільярда доларів США. Зокрема, це “медеваки” – евакуаційні машини, які дуже потрібні на фронті.

Він додав, що сторони домовилися про виробництво та постачання.

Також Зеленський повідомив про “історичне рішення” США спільно виробляти зброю та системи захисту. Наголосивши, ще нещодавно це було абсолютною фантастикою, однак нині стане реальністю.

Президент запевнив, що наразі маємо чітку перспективу нової міцності України для недопущення повторення російських агресій.

Він зазначив, що загалом у США прозвучало багато морально “сильних і важливих” позицій на різних рівнях – від найвищого рівня до всіх тих, із ким працювала українська делегація. Аналогічна позиція й Канади — чітка єдність. Глава держави анонсував нові санкції проти Росії, і ще більше санкційного тиску.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.