Канада виділить кошти на психічне здоров’я українців

Джерело: AL Jazeera

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що Канада фінансуватиме психічне здоров’я українців.

“Я на власні очі бачив деструктивне зло Путіна під час моїх візитів в Україну з початку війни. Я бачив це в розбомблених районах, у мостах, перетворених на покручену сталь, у покинутих будинках”, — сказав він.

Прем’єр-міністр зазначив, що українці багато втратили з початку повномасштабного вторгнення Росії.

“Втрата цієї війни на психічному здоров’ї та добробуті українців є незмірною. Тож сьогодні ми надаємо фінансування для надання психіатричної допомоги Україні та продовжуємо аплодувати вашому надзвичайному лідерству в ці важкі часи. Коли порядок, заснований на правилах, руйнується, втрачається дуже багато”, – сказав Трюдо.

Зеленський заявив, що військова підтримка України з боку Канади дозволила врятувати тисячі життів.

“Це і системи ППО, і бронетехніка, і артилерійські снаряди, і дуже значна допомога в розмінуванні. Лідерство Канади в санкціях проти Росії… справді спонукало інших у світі наслідувати ваш приклад”, — зазначив він.

Прем’єр-міністр Канади сказав, що за останні 19 місяців українці захищали свої домівки, свою мову та культуру, надихаючи багатьох у всьому світі.

“Вони сміливо відбивалися… і їх очолював президент Зеленський, великий борець за демократію”, — сказав він.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.