Канада оголосить про надання додаткової військової допомоги Україні на суму $482 млн

Джерело: CTV News
У п’ятницю, 22 вересня, федеральний уряд Канади оголосить про надання додаткової військової допомоги Україні на суму 482 мільйонів доларів протягом наступних кількох років.
У рамках цієї допомоги Канада поставить Україні більше танків Leopard 2.
Країна також введе нові санкції проти Росії.
Незабаром президент України Володимир Зеленський виступить на спільному засіданні парламенту Канади.
Нещодавно, під час зустрічі з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві президент України Володимир Зеленський подякував Канаді за підтримку України.
Прем’єр-міністр Канади заявив, що країна “рішуче і однозначно” підтримує Україну.
- У Канаді заявили, що вкладуть близько 23 млн євро у фонд закупівлі пріоритетних засобів ППО для України. Внесок є частиною військової допомоги Києву на суму 500 млн канадських доларів, який оголошували ще у червні.
- 15 вересня США, Велика Британія та Канада запровадили додаткові санкції проти Ірану напередодні річниці смерті іранської жінки Магси Аміні.
- Україна відправила до Канади першу партію українського урану для виробництва компанією САМЕСО ядерного палива на потреби вітчизняних АЕС.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.