США, Велика Британія та Канада ввели нові санкції проти Ірану
Джерело: Reuters
15 вересня США, Велика Британія та Канада запровадили додаткові санкції проти Ірану напередодні річниці смерті іранської жінки Магси Аміні.
22-річна Аміні померла 16 вересня минулого року після арешту за нібито порушення обов’язкового дрес-коду Ісламської Республіки. Її смерть викликала місяці антиурядових протестів, які стали найбільшим проявом опозиції іранській владі за останні роки. Іранські сили безпеки були розгорнуті в її рідному місті в очікуванні можливих заворушень у ці вихідні.
США, Велика Британія та Канада разом із Європейським Союзом оголосили про санкції проти Ірану, посилаючись на широкомасштабне та часто насильницьке придушення протестів після смерті Аміні.
“Трагічна і безглузда смерть Магси під вартою так званої “поліції моралі” Ірану спровокувала демонстрації по всьому Ірану, які зустріли невимовним насильством, масовими арештами, системними збоями в Інтернеті та цензурою з боку іранського режиму. Ми продовжуватимемо вживати відповідних заходів разом із нашими міжнародними партнерами, щоб притягнути до відповідальності тих, хто перешкоджає реалізації іранцями прав людини”, – заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.
Він додав, що цього тижня Канада, Австралія та інші партнери також запровадили санкції.
Міністерство фінансів США заявило, що наклало санкції на понад два десятки людей і організацій, пов’язаних з “насильницьким придушенням” протестів Іраном після смерті Аміні.
Акція спрямована проти 29 осіб і груп, у тому числі 18 ключових членів Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) і правоохоронних сил Ірану (ЛЕФ). Вони також спрямовані проти чиновників, пов’язаних з блокуванням Інтернету в Ірані, і кількох ЗМІ.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що найближчими днями Вашингтон запровадить додаткові санкції.
“Ми продовжуватимемо накладати санкції на поведінку Ірану, незалежно від того, чи це порушення основних норм прав людини, що містяться в Загальній декларації, чи це стосується роботи, яку Іран виконує, щоб надати зброю Росії для вбивства українських мирних жителів”, – сказав Салліван.
- Велика Британія, Франція та Німеччина оголосили, що збережуть санкції проти Ірану, намагаючись стримати країну від продажу безпілотників і ракет Росії.
- США скасували деякі санкції стосовно Ірану, аби той гарантував, що звільнить п’ятьох громадян США з полону в рамках угоди щодо обміну полоненими. Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що їхнє скасування “відповідає інтересам національної безпеки США”.
- За даними ЗМІ, Сполучені Штати та Іран роблять обмежені та обережні дипломатичні кроки, що призвело до послаблення санкцій проти Тегерану.
- Уряд Ірану планує надати Росії ракети малої та великої дальності. Продпж зброї відбудеться на додаток до БпЛА, які країна вже продавала Москві для війни проти України.
Вдень, 15 вересня, російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Голова ОВА Олег Синєгубов надав оновлену інформацію щодо обстрілу.
Близько 15:20 російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Станом на момент написання новини відомо про щонайменше 28 постраждалих.
У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.