Дарницький бульвар у Києві пропонують перейменувати на честь Павличка

Джерело: пресслужба Київської міської ради

Дарницький бульвар у Дніпровському районі столиці пропонують перейменувати на честь українського поета і політика Дмитра Павличка. Відповідну петицію опубліковано на сайті Київради.

Як розповів автор петиції, наприкінці 1980-х років поет та громадський діяч Павличко долучився до національно-визвольного руху, став співорганізатором Народного Руху, був обраний народним депутатом першого демократичного скликання.

“У 1991 році він відіграв одну з ключових ролей у прийнятті Верховною Радою Акту проголошення державної незалежності України. У своєму документальному фільмі “Колапс: Як українці зруйнували імперію зла” відомий журналіст та історик Олександр Зінченко яскраво переповідає фрагмент, коли Павличко буквально притиснув спікера Леоніда Кравчука до стіни зі словами: “Читай [Акт проголошення незалежності]! А як ні – я задушу тебе!”, – йдеться у петиції.

Ініціативу підтримав український журналіст, публіцист, письменник, лауреат Шевченківської премії 2023 року Віталій Портніков.

“Дмитро Павличко прожив непросте життя. Але головним у цьому житті залишаться прониклива поезія й роль одного з архітекторів відновлення незалежності України. Хай бульвар Павличка нам про це нагадує”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Петицію зареєстровано 25 вересня, і на момент написання новини вона набрала більше 850 підписів із необхідних дл розгляду 6 тисяч.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.