«ДБР готує статус обвинуваченого Порошенку»: адвокат спростував неправдиву інформацію у ЗМІ

Джерело: Ілля Новіков/Facebook

Адвокат пʼятого президента України Петра Порошенка, Ілля Новіков спростував неправдиву інформацію про те, що нібито Державне бюро розслідувань готує Порошенку статус обвинуваченого у “вугільній справі”.

Ілля Новіков розповів, що сьогодні вранці, 6 лютого, українське видання “Главком” випустило новину із заголовком “ДБР готує статус обвинуваченого Порошенку”. Згодом, за словами адвоката, заголовок новини змінили на “Слідство завершене: Порошенко знайомиться з матеріалами”.

Як зазначив Новіков, у новині українського видання з посиланням на ДБР повідомляється, що “вугільну справу” незабаром спрямують до суду, і що як тільки це станеться, у Порошенка зміниться статус, і він стане обвинуваченим в державній зраді та сприянні терористичній діяльності.

Цю новину відразу почали поширювати різні телеграм-канали.

“Насправді новини нема, це була учбова тривога, можна розходитись. Ніхто ніяких змін не готує, в Порошенка все гаразд, і так буде далі, але дякуємо за вашу увагу”, – наголосив Ілля Новіков.

За його словами, журналісти “Главкому” звернулись до ДБР із запитом, щоб оновити інформацію про стан “вугільної справи”, про яку за останні два роки усі вже встигли забути.

“ДБР надало їм відповідь, але таку, що, аби правильно зрозуміти, що вона означає, треба бути в курсі справи. Ми, адвокати Порошенка, в курсі і могли б пояснити, але до нас “Главком” чомусь не звернувся. В результаті читачі “Главкому” і авдиторія пропрезидентських каналів отримали нездорову сенсацію на порожньому місці”, – зазначив адвокат Порошенка.

А також пояснив, що ж відбувається насправді зі справою Петра Порошенка.

Відтак, за його словами, у вересні 2022 року, після того, як Медведчука обміняли на бійців “Азова”, ДБР написало листа адвокатам п’ятого президента, що вони завершили слідство і пропонують ознайомитись з матеріалами. Адвокати відповіли, що ті не мали права закривати слідство до розгляду всіх їхніх клопотань, яких за той час набралося чимало і всі вимагали змістовної відповіді.

“Все, більше за останні півтора року нічого не було, і в лютому 2024 теж ніяких новин в справі не було”, – зауважив Новіков.

За його словами, ДБР свідомо створило патову ситуацію, і вони не квапляться щось із нею робити.

“По-перше, не можуть юридично, бо коли ви вже оголосили про завершення слідства з невиконаними рішеннями суду на руках, у вас нема нормальних процесуальних інструментів, щоб це виправити. А по-друге, і головне – наша “вугільна справа” в цілому така, що з нею слідство дуже не хоче йти до суду, бо всі їхні косяки і свавілля, що там наростали з початку цієї справи, вийдуть на світ. А наразі воно поки що як би на паузі, ну і добре, тим більше, що подіям якраз в грудні буде десять років”, – пояснив адвокат Порошенка.

А також додав, що відповідь ДБР “Главкому” насправді означає “в нас зараз нічого не відбувається, відстаньте від нас будь ласка”.

“Главком” цього не зрозумів і несвідомо (мабуть) ввів в оману частину суспільства, не звернувшись за коментарем до другої сторони. Навпаки, про господарів телеграм-каналів ми впевнені, що вони в загальних рисах розуміють ситуацію і у “вугільній”, і в інших “справах Порошенка”, бо це ті самі люди, що їх створювали і ними керують”, – резюмував Ілля Новіков.

У самій новині “Главкому” йдеться про те, що Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо п’ятого президента Петра Порошенка, підозрюваного у державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації. Зазначається, що про це виданню повідомила начальниця відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів управління забезпечення діяльності ДБР Оксана Згіблова.

“Наразі слідство відкрило стороні захисту доступ до матеріалів досудового розслідування. Після ознайомлення ДБР повинно скерувати обвинувальний акт стосовно Петра Порошенка до суду. Після цього у нього змінюється статус, він стає обвинуваченим”, – йдеться у повідомленні видання.

А також зазначається, що крім цього, ДБР повідомило, що під арештом, накладеного Печерським райсудом у січні 2022 року, продовжує перебувати низка активів та майна Петра Порошенка.

Довідково. 20 грудня 2021 року Олексій Симоненко, який на той момент виконував обов’язки Генерального прокурора України, підписав повідомлення про підозру Порошенку зі звинуваченнями в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.

За версією слідства, низка високопосадовців змовились для сприяння терористичним організаціям, щоб нашкодити територіальній цілісності, недоторканності та обороноздатності України. За даними ексголови Верховної Ради Олександра Турчинова, справа проти Порошенка нібито стосується фактів постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу протягом 2014—2015 років.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.