ДБР перевірить дії генерала Содоля під час наступу росіян на Харківщину – УП

Джерело: Українська правда

Державне бюро розслідувань перевірить дії генерал-лейтенанта Юрія Содоля під час командування обороною Харківського напрямку, а також інші факти, на які вказав начальник штабу бригади “Азов” Богдан Кротевич.

За інформацією “Української правди”, ДБР розглянуло заяву Кротевича щодо можливого перевищення повноважень і некомпетентного командування з боку Содоля.

На підставі заяви Богдана Кротевича додано матеріали до кримінальної справи щодо прориву російськими військами кордону в Харківській області, включаючи оцінку дій військового командування ОСУВ “Хортиця” під час оборонних операцій.

В бюро пообіцяли Кротевичу, що викладені ним обставини будуть перевірені. Проте, Кротевич у соцмережі Х написав, що “відповіддю ДБР не задоволений”.

“Далі вже робота адвокатів… Військових прошу не боятись давати свідчення ( в тому числі непублічні), ми не відступимося”, – зазначив Кротевич.

Видання The Washington Post отримало доступ до тексту заяви Богдана Кротевича, де зазначається про низку помилок, які Кротевич приписує Содолю, починаючи з оборони Маріуполя у 2022 році.

  • 24 червня 2024 року стало відомо, що президент України Володимир Зеленський розпорядився зняти з посади командувача Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля. Його місце зайняв бригадний генерал Андрій Гнатов.

 

 

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.