ДБР повідомило про підозру Геннадію Боголюбову
Джерело: пресслужба ДБР
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому співвласнику “Приватбанку” Геннадію Боголюбову та прикордоннику, котрий сприяв йому у незаконному перетині кордону.
Слідство встановило, що Боголюбов у супроводі близького родича виїхав 24 червня 2024 року потягом “Київ — Хелм”, хоча відповідно до баз даних України кордон не перетинав. Встановлено, що він виїхав з країни по недійсному паспорту громадянина України, котрий наразі фізично перебуває на території країни.
Підтверджено, що правоохоронець передав підлеглій документи пасажирів та запевнив, що вже особисто здійснив перевірку купе, де перебували Боголюбов та його родич.
Начальника однієї з груп інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби “Ягодин” затримано.
Своєю чергою, вже польським прикордонникам Боголюбов надав свій особистий паспорт громадянина для виїзду за кордон.
Обом фігурантам справи повідомлено про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон. Тоді як Геннадію Боголюбову – ще й у незаконному заволодінні паспортом.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років.
Прикордоннику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 25 млн грн.
У ніч на 24 червня 2024 року поїздом “Київ—Хелм” Боголюбов покинув Україну та наразі перебуває в Австрії.
Довідка. Геннадій Борисович Боголюбов — український підприємець, один зі співвласників групи “Приват” і один з найбагатших бізнесменів країни.
У 2019 році займав п’яте місце в рейтингу найбагатших людей України за версією журналу “НВ” зі статками $1,376 млрд.
Станом на 2021 рік утримує п’яту позицію серед 100 найбагатших українців за статками $1,7 млрд, за версією Forbes.
- Державне бюро розслідувань передало до суду справу бізнесмена, який намагався дати хабар у сумі 500 тисяч доларів одному з керівників ДБР. Досудове розслідування завершили ще в травні цього року.
- У Державному бюро розслідувань повідомили, що у кримінальному провадженні справи Гринкевичів накладено арешт на нерухоме майно та транспортні засоби львівського бізнесмена та членів його родини. Також ініційовано накладення арешту на нерухоме майно нареченої сина.
- Суд арештував нерухомість екснардепа Олега Царьова, який причетний до фінансування збройної агресії РФ проти України, на майже пів мільярда гривень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.