ДБР розслідуватиме справу про стеження за журналістами Bihus.Info, — Офіс генпрокурора

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Офіс Генерального прокурора доручив слідчим Головного слідчого управління ДБР розслідувати справу щодо прослуховування журналістів-розслідувачів Bihus.Info.

“Враховуючи, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення ймовірно причетні співробітники правоохоронного органу, досудове розслідування у кримінальному провадженні підлягає виключній підслідності Державного бюро розслідувань”, – йдеться в повідомленні.

Генеральний прокурор Андрій Костін наголосив, що порушення прав журналістів є “неприпустимими і підлягають ретельному розгляду та належній реакції”.

“Органи прокуратури мають зобов’язання гарантувати захист журналістів від будь-яких форм тиску та переслідувань, а журналісти – отримувати інформацію про цю роботу”, – додав він.

Нагадаємо, що у Верховній Раді народні депутати проголосували за виклик очільника СБУ Василя Малюка. За рішенням нардепів, він має прийти до Ради із доповіддю щодо прослуховування журналістів-розслідувачів Bihus.Info.

Раніше міністр юстиції України Денис Малюська та голова першої Ради громадського контролю НАБУ Віталій Шабунін прокоментували розслідування Bihus.Info щодо стеження за журналістами. Малюська зауважив, що це стало свідченням сорому “роботи” спецслужб, враховуючи увагу міжнародних медіа, прикуту до України.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.