СБУ вилучила записи з камер в комплексі, де приховано знімали представників «Bihus.Info»

Джерело: “Bihus.Info”

Журналісти команди “Bihus.Info” з місця подій повідомили, що в середу ввечері, 17 січня, СБУ вилучила носії з записами з камер відеоспостереження у комплексі, де приховано знімали представників “Bihus.Info”.

Зазначають, що представники СБУ в рамках кримінального провадження за ст. 359 ККУ за фактом незаконного прослуховування та відеозйомки провели обшук комплексу та вилучили диски з записами камер.

На момент приїзду журналістів представники СБУ вже завершили слідчі дії з жорсткими дисками й відмовився надати копії записів, оскільки “вони вже були запаковані”.

Президент України Володимир Зеленський в середу у вечірньому зверненні також відреагував на ситуацію з журналістами.

“Окремо – щодо ситуації із нашими журналістами. Зокрема, фактом стеження за журналістами. Служба безпеки України розпочала розслідування та з’ясує всі обставини. Будь-який тиск на журналістів неприпустимий”, – зазначив президент.

Довідково: Керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус відреагував на відео, на якому його співробітники домовляються про купівлю наркотиків та вживають їх.

За його словами, відео, яке поширилося в мережі, записали невідомі під час новорічного корпоративу команди у заміському комплексі на Київщині.

На корпоратив дехто з операторів приніс “трави” й ще якісь наркотичні речовини. Вони вжили це ввечері.

На цьому, як наголосив Бігус, історія мала б завершитися.

“Але, по-перше, їм прослуховували телефони, де вони обговорюють, що їм треба купити, бо вони без цього корпоратив “не вивезуть”. По-друге, у будиночок, де вони жили, встановили камеру і зняли процес вживання”, – прокоментував він.

Водночас Бігус зауважив, що він “не є відповідальним за те, що роблять дорослі люди за зачиненими дверима вночі”. Утім, йому все-таки доведеться відповідати.

При цьому керівник проєкту додав, що не засуджуватиме нікого за вживання “трави”, але на редакцію чекають кадрові чистки.

“Я не впевнений, що всі мої поточні рішення правильні. Я зараз доволі накручений, приймаю робочі рішення на підставі того, що роблять люди у вільний час. І, користуючись нагодою, – ми шукаємо операторів. Резюме і, вочевидь, довідку від наркологів чи довідку про проходження рехабу скидайте на пошту під цим відео”, – підсумував він.

В описі до відео редакція запевнила, що “команда усвідомлює всю жесть ситуації. Звісно, прослуховування і спостереження були незаконними, а цілі тих, хто записував, зрозумілі. Та це не є виправданням тому, що ми побачили на відео, – а саме вживання заборонених речовин кількома нашими колегами”.

У Bihus.Info повідомили, що частина команди порушила принципи й цінності редакції, наслідком будуть жорсткі кадрові зміни.

“Зазначимо також, що в заголовку відео, яке поширюється, крім неприємної правди є і маніпуляція. Йдеться про буцімто вживання саме журналістами. Це неправда, і з самого відео це видно”, – йдеться в заяві.

Також у редакції зазначили, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, зроблять тести на вживання наркотиків. Про результати глядачів повідомлять у своєму телеграм-каналі.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

В Україні триває 780-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 452 тисячі осіб.

Видання The Economist припустило, як зміниться ситуація у Європі, якщо Україна програє у боротьбі з російським агресором.