ДБР заперечує виклик суддів Печерського суду Києва на допит в день кваліфікаційного оцінювання

Джерело: відповідь ДБР на запит Букв

Букви отримали відповідь Державного бюро розслідувань на запит про перебіг досудового розслідування щодо членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, в ході якого процедура кваліфікаційного оцінювання була зірвана і ряд суддів Печерського районного суду Києва змогли уникнути участі в процедурі, яка визначає, зокрема, можливість притягнення їх до дисциплінарної відповідальності та відповідність вимогам для здійснення правосуддя.

17 березня 2025 року мав відбутися перший етап оцінювання морально-психологічних якостей і загальних здібностей 41 судді, зокрема ряду суддів Печерського районного суду Києва – Руслана Козлова, Олега Білоцерківця, Сергія Вовка, Ірини Григоренко, Віктора Кицюка, Крістіни Константінової, В’ячеслава Підпалого. Як повідомляли джерела Букв, оцінювання було зірване через виклик суддів Печерського райсуду на допит у цю дату.

Букви звернулись до ДБР з запитом про те, чи були фактично проведені слідчі дії з суддями Печерського райсуду Києва у дати, в які мало бути проведене їхнє кваліфікаційне оцінювання, та якими були підстави для виклику суддів саме у зазначені дати. У відповіді Державне бюро розслідувань повідомило, що на 17 та 18 березня 2025 року судді Печерського районного суду Києва для здійснення слідчих дій не викликались і слідчих дій за їхньою участю не проводилось.

Разом з тим, у ДБР підтвердили наявність відповідного кримінального провадження щодо членів ВККС.

Нагадаємо, що справа щодо можливих неправомірних дій членів ВККС розслідується за скаргою Оксани Царевич – «судді Майдану», яка ухвалювала неправосудні рішення щодо учасників Революції Гідності, за що була звільнена з посади у 2016 році за порушення присяги судді. Проте, у 2021 році її поновили на посаді судді Печерського районного суду Києва. 

Також зауважимо, що попри територіальну належність до Шевченківського району Києва, слідчі ДБР всупереч КПК України звертаються з процесуальними клопотаннями саме до Печерського районного суду. Відтак втручання ДБР у процедури, метою яких є визначення можливості конкретних суддів здійснювати правосуддя, є грубим порушенням конституційного принципу незалежності судової влади, оскільки створює значний вплив правоохоронного органу на окремих суддів, перебування яких на посаді фактично забезпечується перешкодами у здійсненні кваліфікаційних процедур з боку ДБР.

Раніше Букви повідомляли про події навколо процедури кваліфікаційного оцінювання суддів Печерського районного суду міста Києва.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.