Defence Express: В Україні почали виробництво 30-км котушок для оптоволоконних FPV-дронів

Джерело: Defence Express

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.

На початок травня заплановані випробування для кодифікації виробу та подальшого допуску до використання у ЗСУ.

Передбачається, що темпи виробництва становитимуть 1000 одиниць на місяць.

У компанії кажуть, що це перша серійна котушка на 30 кілометрів в Україні. Гендиректор 3DTech Олексій Жулінський розповів, що виробництво та намотка всіх котушок компанії повністю локалізована в Україні, закуповується лише сировина.

Наразі оптоволоконні дрони в Україні активно набувають популярності, однак, більшість серійних зразків мають дальність не більше 20 км, а реалії війни вимагають значно більші дальності. Тому, нові котушки покликані виправити ситуацію.

Усі п’ять варіантів оптоволоконних FPV-дронів “Хижак REBOFF” (із дальністю 10-20 км на рамах 10-13 дюймів) ще у січні цього року успішно пройшли випробування з метою їх кодифікації. Нещодавно ці безпілотники нарешті отримали власні коди.

  • Міністерство оборони України представило плани щодо закупівлі безпілотних літальних апаратів на 2025 рік. На придбання FPV-дронів, зокрема на оптоволокні, буде виділено понад ₴44 мільярди.
  • Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Вадим Сухаревський повідомив, що українські захисники знищують FPV-дронами російські ударні безпілотники Shahed-136.
  • Міністерство оборони України розпочало ліцензоване виробництво сучасних FPV-дронів на базі одного із державних підприємств.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.