Демократи розкритикували розвідку США за витік секретних даних через Signal
Джерело: Washington Post
Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.
За повідомленням The Atlantic, у груповому чаті, створеному радником з національної безпеки Майклом Волцом, брали участь директорка Національної розвідки Тулсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткліфф, міністр оборони Піт Гегсет та інші високопосадовці. Вони зокрема обговорювали деталі авіаудару США по позиціях хуситів у Ємені 15 березня, включаючи цілі, послідовність атак та типи озброєння. Ситуація ускладнилася тим, що через помилку в чаті опинився журналіст.
Під час слухань у Комітеті з питань розвідки демократи наполягали, що такі дії становлять загрозу національній безпеці.
Якби це був військовий або агент розвідки, він би негайно був звільнений за таке поводження з конфіденційною інформацією, – заявив сенатор Марк Ворнер.
Габбард та Реткліфф спершу уникали прямих відповідей на запитання сенаторів, однак згодом наполягали, що в чаті не обговорювалася засекречена інформація. Це викликало хвилю обурення з боку демократів, котрі зазначили, що розкриття часу та деталей операції могло поставити під загрозу американських військових.
Сенатор Ангус Кінг поставив Габбард запитання про те, чи могла ця інформація вплинути на результат військової операції, однак вона уникнула прямої відповіді.
Ви очолюєте розвідку країни. Ви повинні знати, що є секретним! – обурився він.
Республіканці переважно утрималися від коментарів, намагаючись уникнути дискусій щодо інциденту. Голова комітету Том Коттон навіть не згадав про скандал у своїй вступній промові.
Цей інцидент став ще одним ударом по адміністрації Трампа, котра вже неодноразово зазнавала критики за неналежне поводження з конфіденційною інформацією та небезпечні рішення у сфері національної безпеки.
- Співробітники Білого дому під час співбесід із кандидатами на роботу ставлять питання про те, хто переміг на виборах 2020 року, коли Дональд Трамп поступився Джо Байдену. Це дозволяє їм перевірити лояльність кандидатів до чинного президента.
- Помічники президента США Дональда Трампа намагаються стримувати суперечки в Білому домі та в усій адміністрації після того, як мільярдер Ілон Маск висунув ультиматум федеральним службовцям перерахувати свої досягнення або втратити роботу.
- Агентство Associated Press (АР) подало до суду на трьох чиновників адміністрації президента США Дональда Трампа, звинувативши Білий дім у порушенні свободи слова. Журналістів АР перестали пускати до пулу Білого дому, бо агентство продовжує називати затоку Мексиканською, а не Американською.
Уряд Росії запланував подальше зниження ціни на російський газ для Китаю, попри рекордні збитки “Газпрому”.
Книга рекордів Гіннеса визнала 108-річну жительку Японії Шіцуї Хакоїсі найстарішою перукаркою у світі.
У Запоріжжі собака на ім’я Космос, поранений під час російського авіаудару, втратив свою господарку та частково зір. Чотирилапий отримав поранення очей, проте ветеринари сподіваються, що є шанс на відновлення.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас заявила, що США досі не використовували всі наявні інструменти для тиску на Росію
Президент РФ Володимир Путін запропонував США заморозити лінію фронту в Україні.