Демократи розкритикували розвідку США за витік секретних даних через Signal

Джерело: Washington Post

Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.

За повідомленням The Atlantic, у груповому чаті, створеному радником з національної безпеки Майклом Волцом, брали участь директорка Національної розвідки Тулсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткліфф, міністр оборони Піт Гегсет та інші високопосадовці. Вони зокрема обговорювали деталі авіаудару США по позиціях хуситів у Ємені 15 березня, включаючи цілі, послідовність атак та типи озброєння. Ситуація ускладнилася тим, що через помилку в чаті опинився журналіст.

Під час слухань у Комітеті з питань розвідки демократи наполягали, що такі дії становлять загрозу національній безпеці.

Якби це був військовий або агент розвідки, він би негайно був звільнений за таке поводження з конфіденційною інформацією, – заявив сенатор Марк Ворнер.

Габбард та Реткліфф спершу уникали прямих відповідей на запитання сенаторів, однак згодом наполягали, що в чаті не обговорювалася засекречена інформація. Це викликало хвилю обурення з боку демократів, котрі зазначили, що розкриття часу та деталей операції могло поставити під загрозу американських військових.

Сенатор Ангус Кінг поставив Габбард запитання про те, чи могла ця інформація вплинути на результат військової операції, однак вона уникнула прямої відповіді.

Ви очолюєте розвідку країни. Ви повинні знати, що є секретним! – обурився він.

Республіканці переважно утрималися від коментарів, намагаючись уникнути дискусій щодо інциденту. Голова комітету Том Коттон навіть не згадав про скандал у своїй вступній промові.

Цей інцидент став ще одним ударом по адміністрації Трампа, котра вже неодноразово зазнавала критики за неналежне поводження з конфіденційною інформацією та небезпечні рішення у сфері національної безпеки.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.